Beyoğlu: Koronavirüsü yenmek bizim elimizde

Beyoğlu: Koronavirüsü yenmek bizim elimizde
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ile ikinci kez gerçekleşen geniş katılımlı pandemi süreci denetimlerine katıldı.

TİGRİS HABER - Öte yandan Bağlar Belediyesi, genç ve çocuk nüfusunun fazla olduğu ilçede Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Göletli Park alanı içinde 24x12 ölçülerinde ve 1.1 metre derinliğinde yüzme havuzu yaparak hizmete hazır hale getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ile 81 il'de ikinci kez gerçekleşen genişletilmiş Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) denetimleri kapsamında esnafa ve vatandaşlara yönelik uyarılarda bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, sokak sokak ziyaretler gerçekleştirerek  uyarılarda bulundu.

Maske ,temizlik ve sosyal mesafe gibi can alıcı önlemlere uyan vatandaşlara teşekkür eden Beyoğlu,kurallara uymayanlara uyarılarda bulundu.

"Bu Üç Kuralı Hayatımıza Dahil Edelim "

Maske kullanan çocukları ve kadınların duyarlı  davranışını maske kullanmayan vatandaşlara örnek gösteren Beyoğlu,"Sorun küresel,mücadelemiz ulusal diyerek bugüne kadar cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde başarıyla sürdürdüğümüz mücadeleyi nihayete erdirmek elbette rabbimizin takdiri ve inayetine bağlı ama vatandaş olarak sorumluluğumuz çok daha fazla.

Maske,sosyal mesafe ve temizlik gibi üç temel alışkanlığı hayatımızın değişmezleri haline getirelim.

Koronavirüs tehlikeli olabilir ama alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir " ifadelerini kullandı.

Çocuklar için parkın içinde estetik yüzme havuzu

Bağlar Belediyesi, genç ve çocuk nüfusunun fazla olduğu ilçede Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Göletli Park alanı içinde 24x12 ölçülerinde ve 1.1 metre derinliğinde yüzme havuzu yaparak hizmete hazır hale getirdi.

Çocukların park içinde bulunan süs havuzlarına girmesinin sakıncalı olduğunu belirten Hüseyin Beyoğlu,”Çocuklarımızın yaz dönemini eğlenerek geçirmesi için bu güzel havuzu kazandırdık. Bu yöndeki hizmetlerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Çocuklar İçin Estetik Havuz İnşa Edildi

400 binden fazla nüfusu ile 36 il’den büyük olan ve aynı zamanda genç ve çocuk nüfusun ağırlıkta olduğu Diyarbakır’ın en büyük ilçesi Bağlar’da çocuklar için estetik ve modern özelliklere sahip yüzme havuzu inşa edildi.

Tatile gitme imkanı olmayan ve aşırı sıcak havalarda serinleme imkanı bulamayan çocuklar Göletli Park içinde yer alan süs havuzlarına girerek büyük bir riskle karşılaşıyordu.

Bağlar Belediyesi, bu tehlikenin önüne geçmek için Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 24x12 ölçülerinde ve 1.1 metre derinliğinde yüzme havuzu kazandırdı.

“Çocuklarımızı düşünerek bu hizmeti kazandırdık”

Tamamlanma aşamasına gelen havuzla ilgili incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,çocukların park içinde bulunan süs havuzlarına girmesinin risk oluşturduğuna dikkat çekerek bunun önüne geçmek için günümüz koşullarına uygun modern bir havuz inşa ettiklerini söyledi. Beyoğlu,”Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte bu düşünceyi hayata geçirdik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Tatile gidemeyen ve aşırı sıcaklarda serinleme imkanı bulamayan çocuklarımız gönül rahatlığı ile yararlanabilecek. Yarınlarımızın teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın yaşamını kolaylaştırmaya yönelik hizmetlerimiz devam edecek.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum