1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. Böyle anma olmaz!
Böyle anma olmaz!

Böyle anma olmaz!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehit Emniyet müdürü Ali Gaffar Okan anısına futbol maçı ve anma etkinliği düzenledi.

A+A-
 
Arif BULUT/ÖZEL HABER

Ancak futbol maçı ve anma etkinliğine Okkan’ı yakından tanıyanların, ailesinin, o dönem görev yapan futbolcu, teknik adam ve yöneticilerin davet edilmemesi eleştirilere neden oldu. Spor adamları,”Organizasyonda yer alanlar Okkan’ı tanıyan, gören ve onunla mesai harcayan isimler değil. Bu nasıl Gaffar Okkan’ı anma etkinliği oluyor?” diyerek tepki gösterdi.

Okkan adına futbol turnuvası

Diyarbakır'da 24 Ocak 2001’de 5 korumasıyla birlikte uğradığı suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına Büyükşehir Belediyesi tarafından futbol müsabakası organize edildi.

 

Diyarbakır'da 17 yıl önce 5 korumasıyla birlikte uğradığı suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından futbol müsabakası düzenledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Talaytepe Spor Salonunda düzenlenen müsabaka da eski Diyarbakırspor futbolcularından oluşan takım ile aralarında Fenerbahçeli eski futbolcu Tuncay Şanlı, Beşiktaşlı eski futbolcu Nihat Kahveci, Galatasaraylı eski futbolcu Mehmet Gönülaçar ile Bülent Akın, Adana Demirsporlu Erman Özgür ve sanatçı Berdan Mardini’nin bulunduğu takım karşılaştı.