Büyük çaplı işletmelere ruhsat denetimi

Büyük çaplı işletmelere ruhsat denetimi
Diyarbakır merkez  Bağlar  İlçe  Belediyesi, Yeni Normalleşme Süreci’nin  başlamasından sonra ilçedeki büyük çaplı işletme ve kuruluşlara yönelik ruhsat denetimi başlattı.

TİGRİS HABER - Aralarında sanayi kuruluşlarının da bulunduğu işletmelerin kayıt altına alınmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Kimseye ceza yazma niyetinde değiliz. İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayan işletmelerimize ve kuruluşlarımıza bu noktada her türlü desteği sağlayarak kayıt dışı olmaktan kurtulmalarını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Önce eksikler tespit ediliyor, sonra ruhsat veriliyor

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’de başlamasından sonra ruhsat denetimlerine ara veren Bağlar Belediyesi  Ruhsat  Ve  Denetim  Müdürlüğü ekipleri, Yeni Normalleşme Süreci’nin başlamasıyla birlikte denetimlere yeniden başladı.

Ekipler, ilçedeki büyük çaplı işletme ve kuruluşları önce denetleyerek eksiklerini tespit ediyor, ardında da iki haftalık süre tanıyor. Belediyeye davet edilen işletme yöneticileri misafir edilerek sağlanan kolaylıklarla kayıt dışı olmaktan kurtularak ruhsat almaları sağlanıyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kamunun ve yatırımcıların faydasını düşünerek bu denetimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Kimseye ceza yazma niyetinde değiliz” diyen Beyoğlu, ilçe ekonomisine  katkı sağlayan işletmelere ve kuruluşlara  türlü desteği sağlayarak kayıt dışı olmaktan kurtulmalarını sağladıklarını dile getirdi. Beyoğlu,”Kamunun  ve yatırımcılarımızın yararını bir arada düşünerek  bu işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ticaret  ve ekonomik  hayatın önemli yapı taşları olarak kabul ettiğimiz yatırımcılarımıza ve esnaflarımıza ruhsat konusunda her türlü desteği ve kolaylığı sağlıyoruz. Tüm işletmelerimizi belediyemize davet ediyoruz. Gönül rahatlığı içerisinde gelsinler, işlemlerini yapıp öyle gitsinler. Belediyemizin çözüm odaklı  tüm imkanları kendilerinin emrindedir.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.