1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. Büyükşehir: Siyasi algı oluşturulmaya çalışılmaktadır
Büyükşehir: Siyasi algı oluşturulmaya çalışılmaktadır

Büyükşehir: Siyasi algı oluşturulmaya çalışılmaktadır

 Diyarbakır Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın hafta sonu yapılacak olan kutlu doğum etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesinden ücretsiz servis ve seyyar lavabo talebine yanıt verilmemesi üzerine vatandaşların sosyal medyada yaptığı çağrıya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden bir açıklama geldi.

A+A-

Tigris Haber - “Hz. Peygamber (S.A.S) anlama ve sünnetini yaşama” konulu açık hava toplantısına ilişkin Büyükşehir Belediyesine başvuru yapıldığının belirtildiği açıklamada, her türlü çalışmanın yapıldığı, önlemlerin alındığı belirtilirken, “Gereken düzenlemelerin ivedilikle yapıldığı ve ilgili birimler tarafından organize edilmesine rağmen sosyal medya ve yerel basında bunun çarpıtılarak, siyasi algı oluşturulmaya çalışılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Diyarbakırlı vatandaşlar sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatarak, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızrak’lıya çağrıda bulunmuştu. Vatandaşlar, hafta sonu yapılacak Mewlit etkinliği için otobüs ve seyyar lavabo talebini dile getirmişlerdi.

 Konuya ilişkin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyemize 24/04/2019 tarihli yazılı başvuru ile ilgili olarak; Bağlar İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Newroz Parkında tertip edilmek istenen “Hz. Peygamber (S.A.S) anlama ve sünnetini yaşama” konulu açık hava toplantısı hususu hakkında Büyükşehir Belediyemize başvuruda bulunulmuş. 28/04/2019 Pazar günü 12:00-17:00 saatleri arasında düzenlenecek olan açık hava toplantısına ilişkin miting öncesi geliş güzergâhlarında bulunan çöp konteynırlarının kaldırılması, çöp bidonlarının boşaltılarak çevrede bulunan taş, moloz vb. cisimlerin kaldırılması, miting sonrası kapatılan yolların araç trafiğine açılabilmesi için alan temizliği ve çevre düzenlemelerinin yapılması, alan denetimi için zabıtaların görevlendirilmesi, taşınır WC’lerin yerleştirilmesi, toplu taşınmada alternatif güzergâhların belirlenerek ek otobüs seferlerinin düzenlenerek halkımızın mağdur edilmemesi için gereken düzenlemelerin ivedilikle yapıldığı ve ilgili birimler tarafından organize edilmesine rağmen sosyal medya ve yerel basında bunun çarpıtılarak, siyasi algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Yapılan ve yapılacak çalışmalara rağmen bunları yapılmamış göstererek Büyükşehir Belediyemiz karalanmak istenmektedir. Göreve başladığımız andan itibaren ayrım yapmadan hizmet götürme anlayışımızı deklare ettiğimiz ve bunu pratiğimizde yansıttığımız halde kimi siyasi çevreler ideolojik bir tutum sergileyerek karalama kampanyası düzenlemişlerdir. Bunu kabul etmek mümkün değildir” denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.