CHP'nin ilk başörtülü ilçe başkanı Diyarbakır’dan

CHP'nin ilk başörtülü ilçe başkanı Diyarbakır’dan
Cumhuriyet Halk Partisi CHP Bismil İlçe Başkanlığına Derya Zorooğlu seçildi.

TİGRİS HABER- CHP, Bismil İlçe teşkilatı kongreye gitti. Olağanüstü kongrede bir ilk yaşandı. İlçe başkanlığına başörtülü bir kadın seçildi.

Yazılı bir açıklama yapan Zorooğlu, “Allahın rahmeti ve bereketi üzerinizde olsun. Sizleri saygıyla, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş dürüst, azimli ve kararlı yol arkadaşlarımın canı gönülden inanarak göstermiş oldukları çaba ve çalışmalarıyla zoru hatta en zor olanı başardık. 11.02.2020 tarihinde İlçe başkanlığına atandık ve 13.09.2020 tarihinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Bismil İlçe Olağanüstü Kongresinde yapılan seçimi kazandık. Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin, Türkiye genelinde ve Bismil'de ilk başörtülü kadın başkan olma şansına sahip oldum. Bu benim için ve ilçemiz için büyük onur ve şanstır.

bismil.jpeg

Bismil’de yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz

Hayat sürekli bir değişim ve gelişim olduğu gerçeğiyle çıktığım yolda, ilk hedefim yaptığım iş ne olursa olsun bu çerçevede en iyilerden biri olmaktır. Halkla ilişkiler, motivasyon ve yöneticilik deneyimlerimden hareketle edindiğim iş tecrübesi, beni bu noktaya getirdi. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma olan güvenle birlikte Bismil İlçemizde yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. Partimiz adına ilçemizde sevgi ve güven ile inancı artırarak, din, dil, ırk, mezhep, renk ve siyasi görüş ayırımı yapmaksızın ilçe halkımıza hizmet edeceğiz. Allah beni ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımı mahçup çıkarmasın.Cumhuriyet Halk Partimizin Diyarbakır İl Başkanlığı ve partimizin genel merkezinde bize güvenen, destek olan inanan insanlara da teşekkür eder şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.