DİMDER, seçim izni verdi

DİMDER, seçim izni verdi
Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Elaldı, 14 Mayıs Genel seçimlerinde bütün üyelerinin 13 ve14 Mayıs’ta işçilerine izin verdiğini söyledi.

TİGRİS HABER - Başkan Elaldı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Seçim çağdaş demokrasilerde yöneticilerin belirlenmesi açısından başvurulan en önemli araçtır. En genel tanımıyla yönetilenlerin verecekleri oylarla yönetime aday olan kişiler arasında bir seçim yapmaları esasına dayanır. Bu kapsamda DİMDER’e bağlı bütün üyelerimiz tarafından Diyarbakır başta olmak üzere diğer illerde bulunan şantiyelerde ve diğer alanlarda çalışan tüm işçilere seçme haklarını kullanabilmeleri için 13 ve14 Mayıs tarihlerinde izin verildi.”

Üyelere teşekkür etti

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçim demokrasinin işleyişi, katılımcı yönetişim anlayışı açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Elaldı, ” Bu seçimde bir ilk gerçekleştirilecek olup, hem Cumhurbaşkanı, hem de 600 üyeden oluşacak Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 28. dönem milletvekilleri seçilmiş olacak. Bu seçimde halkın vereceği oylarla ortaya koyacakları tercih bir anlamda Türkiye’nin 2023 sonrası yönetim sistemini de belirleyen bir seçim olacaktır. Dolayısıyla her bireyin özgür iradesiyle sandıklara giderek yine kendi özgür iradeleri ile oy kullanmaları demokrasinin en önemli unsuru olduğu kadar temel insan hakları açısından da önemlidir. Bizler işverenler olarak 14 Mayıs Genel seçimlerinde işçilerimizin seçme hakkını desteklemek ve demokratik haklarını kullanarak oy verebilmeleri için böyle bir karar aldık. Bütün üyelerimize aldıkları bu karardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Elaldı, 14 Mayıs seçimlerinde tüm işverenlere çağrıda bulunarak, işçilerin oy kullanabilmeleri için gerekli kolaylıkların sağlanması için duyarlı olmaya davet etti.

(Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.