Diyarbakır Eczacı odası 2020 yılı olağan mali genel kurulunu gerçekleştirdi

Diyarbakır Eczacı odası 2020 yılı olağan mali genel kurulunu gerçekleştirdi
Diyarbakır Eczacı Odası, 2020 yılı Olağan Seçimsiz Mali Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Pandemi koşullarından dolayı sosyal mesafe ve hijyen kuralları ile gerçekleştirilen Genel Kurul’a eczacılar ve Oda yöneticileri katıldı.

TİGRİS HABER - Covid-19 pandemisinde hayatını kaybeden eczacılar ve tüm sağlık çalışanları için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan Genel Kurul, Oda Başkanı Ecz. Mahmut SERT’in konuşması ile devam etti. 
Konuşmasında pandemi sürecine değinen Ecz. Mahmut SERT, sağlıkçıların ve eczacıların zor koşullara altında çalıştığını, kayıp verdiklerini ve maalesef şeffaf bir süreç yürütülmediğini ifade etti. Bu zorlu koşullar altında toplum sağlığı için çalışan meslektaşlarına teşekkür etti. Yakın zamanda kaybettikleri deneyimli, uzun yıllardır eczacılık yapan Ecz. Emine Akyıldız’ı ve genç eczane teknikeri Rıdvan Dolan’ı andı.  
Görevi devraldıktan itibaren yürüttükleri çalışmaları anlatan SERT, “meslek birliğimizin kapsayıcı, tüm sorunlar karşısında çözümcü, her adımında şeffaf, hızlı ve pratik ilerleyen, demokratik ve adil bir çatı olması anlayışı ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Diyarbakır Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Helin GÜNEŞ, bir yıllık faaliyetlerini anlatan konuşmasını yaptı. Arkalarında bıraktıkları bir yılı yoğun bir emekle geçirdiklerini belirten GÜNEŞ, meslektaşlarının mesleki çıkarlarını ve itibarlarını korumaya devam edeceklerini, toplum sağlığı için çalışacaklarını ifade etti.
Diyarbakır Eczacı Odası Sayman’ı Ecz. Halim AŞAN, bir yıllık süre içinde Odanın gelir ve giderlerini anlattı. Bir yıl içerisinde Oda gelirlerini arttırarak gelir gider arasındaki olumlu farkı büyüttüklerini ifade etti. 
25 Eylül 2020 tarihinde Diyarbakır Eczacı Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen Genel Kurul, toplantının olumlu gelişmelere vesile olması dilekleri ile bitirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diyarbakır