Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü: Mevcut tablo ilimiz açısından sürdürülebilir durumda

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü: Mevcut tablo ilimiz açısından sürdürülebilir durumda
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, kentteki korona vakaları ve hastanelerdeki yoğunluğa ilişkin gazetemizde yer alan bir habere yönelik olarak yaptığı açıklamada, Diyarbakır’daki korona tablosunun “sürdürülebilir” olduğunu savundu.

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve eski Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu’nun Diyarbakır’daki vaka sayılarına ilişkin gazetemize yaptığı değerlendirmeye yönelik Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’nden Tigris Haber’de yer alan habere ilişkin açıklama

Ensarioğlu’nun “Hastanede yer bulmak için günde 45 kişi beni arıyor” ifadelerine yönelik olarak yapılan Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Medyada, "Ensarioğlu: Hastanede yer bulmak için günde 45 kişi beni arıyor" başlıklı haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür. İlimizde hizmet veren Hastanelerimizde, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan algoritmaya uygun olarak genel durumu orta ve ağır olan hastalar yatırılarak takip ve tedavileri yapılmaktadır. Genel durumu iyi olan Covid-19 tanılı hastalar evlerinde izole edilerek, İlçe Sağlık Müdürlüklerimiz ve Aile Hekimlerimizce takipleri gerçekleştirilmektedir. Temaslı ve yakın temaslı taraması da filyasyon ekiplerimizce yapılmaktadır. Diyarbakır il genelindeki tüm hastanelerimizdeki klinik yatak ve yoğun bakım yatak sayıları göz önünde bulundurulduğunda mevcut tablo ilimiz açısından sürdürülebilir durumdadır. Vaka sayısı ve yoğun bakım ihtiyacına göre Müdürlüğümüzce gerekli düzenlemeler yapılmış ve yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Süreç şeffaf yürütülsün

Öte yandan, Diyarbakır Tabip Odası da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, kentteki vaka sayıları ve can kayıpları ile Sağlık Bakanlığı’nın günlük açıkladığı verileri örtüşmediğine dikkat çekerek, “Çalışma arkadaşlarımızdan elde ettiğimiz veriler ile yetkilerin açıklamaları örtüşmemektedir. Bir kez daha yetkileri süreci şeffaf yürütmeye, halk sağlığını önemsemeye ve sorumlu davranmaya davet ediyoruz” paylaşımında bulundu. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diyarbakır