Diyarbakır'da kapatılan okulda personellerin mağduriyeti giderilecek

Diyarbakır'da kapatılan okulda personellerin mağduriyeti giderilecek
Diyarbakır’da finansal problemleri gereği faaliyetlerine devam edemedikleri için kapanma noktasına gelen Maarif Koleji / Mozaik Okulları, GEN Koleji ile franchise anlaşması yaptı. Konuya ilişkin İsmail Öner'in yaptığı açıklamada, kapatılan okulda mağdur olan personellerin mağduriyetlerinin giderileceği bildirildi.

TİGRİS HABER - Yeni okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada, bayram sonrası okulun açılacağı belirtilerek: “Yaptığımız görüşmeler sonrasında ulusal marka ve yayın grubu olan GEN Koleji ile franchise anlaşması yaptık. Gerekli izinlerimizi oluşturduk. Bayram sonrası bir basın açıklamasıyla açılış coşkumuzu tüm Diyarbakır halkımız ile paylaşacağız. Kapatılan Maarif Koleji’nden mevcut kadroyu bünyemizde tutmaya çalışıyoruz. Okulun mali sorunlarından dolayı dağılma noktasına geldiği halde birçok öğretmen arkadaşımız öğrenci ve okul sadakatleri, eğitime olan etik duruşları gereği okullarından ayrılmayarak çok anlamlı bir duruş sergilemişlerdir. Özellikle Anaokulu ve İlkokul öğretmenlerimizin tamamı okullarıyla ilişkilerini kesmemiş, başka okullar ile anlaşma yöntemini benimsememişler. Biz de bunu çok anlamlı bulduk ve yeni kurduğumuz GEN Koleji’nde iskelet kadromuzu bu öğretmenlerimiz üzerine şekillendirdik. Hatta bu kadroya talep ettikleri “taze kan” için birkaç öğretmeni kadrosuna da katarak ekibimizi güçlendirdik. Ben bu yöntemimize; çeliğe su vermek diye nitelendiriyorum. Verdiğimiz güvenle kadromuz çalışmalarına hızla başladı. Ortaokul ve Fen Lisesi kadromuz da büyük ölçüde korundu. Daha önce planlama yaptığımız başarılı öğretmenlerimizi de ekibimize katıyoruz. Çalışmalarımızı yakın zamanda sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” denildi.

“Personeller bir kısım alacaklarını bayram öncesi alacak’

Personellerin mağduriyetinin giderileceğini belirten Özer: “Kısaca eğitim-öğretim kadromuz ve okulumuz için şunu söyleyebilirim: GEN Koleji olarak 17 Ağustos’ta eğitimimize dört dörtlük hazır olarak başlayacağız. Ben size buradan keyifli bir mesaj olacak iyi bir haberimizi vermek istiyorum: Özellikle kapatılan okulun bizimle devam eden personelinin bir kısım alacaklarını bayram öncesinde ödemeyi planladığımızı belirmek istiyorum. Özellikle 200’ün üzerinde öğretmen ve personelimizin bayrama yüzleri gülerek, bayram havasında girmelerini sağlayacağız. Kalan kısmın da muhasebeyle ilgili borçların netleşmesi sonrasında ödeyerek büyük mağduriyetin önüne geçme sözünü tutacağız. Kayıt yapan velilerimize 2020-2021 eğitim yılında eğitim bedeli olmaksızın yapılan kayıtları aynen bünyemizde devam ettirme sözünü vermiştik. Bu kayıtları okulumuza geçirerek hiçbir velimizin mağduriyeti kalmayacaktır” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diyarbakır