Diyarbakır’da TSE tescilli ilk okul

Diyarbakır’da TSE tescilli ilk okul
 TED Diyarbakır Koleji Diyarbakır’da Türk Standartları Enstitüsü tarafından yeni döneme uygunluğu tescillenen ilk ve tek okul oldu.

TİGRİS HABER - Ülkemizde ve dünyada etkisini giderek arttıran Covid-19 salgını başta eğitim öğretim hayatı olmak üzere yaşamın birçok alanında olumsuzluklar yaratmasının ardından eğitime, 1928’den bu yana katkı sunan Türk Eğitim Derneğinin Diyarbakır’daki temsilcisi TED Diyarbakır Koleji Türk Standartları Enstitüsü’nün yerinde incelemeleri sonucunda insan sağlığını esas alan tedbirleriyle eğitim alanları, sınıflar, spor salonu, kafeterya, yemekhane ve tüm yaşam alanlarıyla Diyarbakır’da “Okulum Temiz” belgesi alan ilk okul olma unvanını alarak eğitime bir kez daha öncülük etti.

 TED Diyarbakır Kolejinde düzenlenen “Okulum Temiz” belgesini teslim töreninde konuşan TSE Diyarbakır Belgelendirme Müdürü Mehmet Genç, “Covid-19 salgını sürecinde bütün kurumlar nezdinde mücadele veriyoruz. Bu mücadelede TSE olarak bizler de çocuklarımızın biran önce okullarına kavuşması için hazırlıklarını tamamlayan ve salgın tedbirlerini en iyi şekilde alan okullarımızın çalışmalarını belgelendirme adına buradayız. Başlattığımız çalışmada belgeyi hak etme adına gerekli bütün kriterleriyerine getiren ve belgeyi almaya hak kazana TED Diyarbakır Kolejine teşekkür ve tebriklerimizi sunuyoruz” dedi.

 Törende konuyla ilgili açıklama yapan TED Diyarbakır Koleji Kurucularından Rohat Yılmaz “Çocuklarımızı okullarıyla biran önce  buluşturacak her türlü tedbiri almak temel önceliğimizdir.  Bundan dolayı çocuklarımıza daha sağlıklı bir okul oluşturduğumuzu belgelendirmek bizleri gururlandırmıştır. Ayrıca eğitim öğretim camiasına bir kez daha öncülük etmiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Artık hepimizin temel beklentisi bu salgının son bulması ve okullarımızın biran önce tam kapasite açılmasıdır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.