Diyarbakır'da Turizm ve Gelecek" Paneli düzenlendi

Diyarbakır'da Turizm ve Gelecek" Paneli düzenlendi
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Dicle Üniversitesi'nde turizm potansiyelini ve gelecek adımlarını değerlendirmek üzere sektör profesyonelleri ve akademisyenlerle dolu dolu bir etkinlik düzenledi.

Sait BAYRAM

TİGRİS HABER - İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Dicle Üniversitesi turizm potansiyelini değerlendirmek ve gelecek adımlarını tartışmak için bir araya gelen sektör profesyonelleri ve akademisyenlerle dopdolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan Turizm haftasında turizmin paydaşlarının bir araya geldiği “Turizm ve Gelecek” adlı panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Sabahattin Genç, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşması yapan Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Burtan Doğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, Diyarbakır Turizminin kültürel ve ekonomik önemine vurgu yaptı.

Diyarbakır’ın turizmde dünü ve bugünü, yarınını gibi konuların ele alındığı panele Prof. Dr. Bahar Burtan Doğan moderatörlük yaptı. İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Sabahattin Genç, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aytaç Coşkun, Sosyal Bilimler MYO Turizm ve otel İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağdaş Ertaş ve TÜRSAB Mezopotamya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Serdar Baturay’ın konuşmacı olarak katılığı panelde Diyarbakır’ın turizm potansiyelinin arttırılması adına yapılması gerekenler ele alındı. Panelde ayrıca turizm sektörünün geleceği ve izlenilmesi gereken yol haritasına değinildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.