Gülistan'ı ararken bulunan notta ‘Okulda baskı var’ yazıyor

Gülistan'ı ararken bulunan notta ‘Okulda baskı var’ yazıyor

5 Ocak’tan beri kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları sırasında üniversiteyle ilgili bir not bulundu. Notta, ‘Okulda baskı var’ ibaresinin yazılı olduğu görüldü.

Birgün’den Erk Acarer’in haberine göre suda bulunan dilekçede, “Kaale alınmamaktayız. Bizde baskı yaratıldığını..." şeklinde ifadeler görülüyor. Mektupta ayrıca  "Psikolojik olarak üzerimizde baskı yaratılıyor. Okulumuzdaki, arkadaşlarımızın bize karşı kışkırtılması ayrıca bir baskı yaratıyor. Dilekçelerimiz dikkate alınmıyor. Alanımızın derslerinden faydalanamıyoruz" şeklinde ifadeler olduğu belirtildi.

gulistan-doku.jpeg

Munzur Üniversitesi’nde neler oluyor?

Aile, C.A. isimli bir öğretim görevlisinin derse geç kalan öğrencilerden 5 TL topladığı yönündeki şikâyet ve iddiaların üzerinde durulması gerektiğini de söylerken, Doku ile ilgili yurt ve okul yönetiminin kesin bilgi ve belgelerin kendileriyle paylaşılmasını da istiyor. Öte yandan Doku’nun Munzur Üniversitesi ve kaldığı yurda ilişkin şaibeler de olduğu belirtildi. 2 öğrencinin intihar girişiminde bulunduğu, üniversitede sadece öğrencilere değil öğretim görevlilerine de baskılar yaptığı iddia ediliyor. Ayrıca yurt ve okul çevresinde kadın öğrencilere yönelik bir istismar ağı kurulduğu ileri sürüldü.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.