“Her türlü tehdide rağmen kongremizi yapıyoruz”

“Her türlü tehdide rağmen kongremizi yapıyoruz”
Partisinin Birinci Genel Kongresi’nin duyurusunu yapan Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, iktidarın baskılarına rağmen kongre sürecini başarıyla örgütlediklerini ve Anadolu’dan ciddi destek gördüklerini söyledi.

TİGRİS HABER - Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, partisinin 1 Kasım pazar günü Ankara’da yapılacak olan 1. Olağan Genel Kongresi’yle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kongresi 1 Kasım’da

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanlığında yapılan açıklamada İl Başkanı Aydın Altaç, kongre çalışmalarının tüm engellemelere rağmen başarıyla sürdüğünü söyledi: Altaç, iktidarın partilerine yönelik baskılara ilişkin şöyle konuştu: “Hatırlayacaksınız, parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan, Türkiye mozaiğini yansıtan kurucularımızla kurduk. Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, ancak biz bugün 70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk. 243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik. Dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen, her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak 1. Olağan Genel Kongremizi 1 Kasım 2020 pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.”

aydin-altac-diyarbakir.jpg

‘Derin bir dip dalga oluşmakta’

Gelecek Partisi’ne Anadolu’dan ciddi bir destek olduğunu ifade eden Altaç, “ Anadolu’dan esen rüzgara baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşaallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz. Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür. 3Y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir Y’yi de musallat etmişler, dördüncü Y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler. Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır” ifadelerini kullandı.

‘Kimse ümitsiz olmasın’

Partisinin 1. olağan genel kongresini yapmaya hak kazandığını ifade eden Altaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecek Partisi bu zor zamanlarda, milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır. Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız. Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız. Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız. Kimse ümitsiz olmasın. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır. Gelecek senin gelecek Türkiye'nin mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaad ediyoruz.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.