1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. Kendi markasını yarattı!
Kendi markasını yarattı!

Kendi markasını yarattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan eski başbakan Davutoğlu’na kadar birçok ünlüye gömlek diken Diyarbakırlı moda tasarımcısı Mehmet Güneş, bölgedeki gençlere örnek ve rol model oldu.

A+A-
Saffet AZBAY/özel haber

 

Genç tasarımcı Güneş’in kendi özel markası olan RGS, Türkiye’nin en iyi gömlek markası seçildi. Bölgede yeniden huzur ve barış ortamı tesis edilmesini isteyen Güneş,”Huzur ve barış olursa buradan nice Mehmet Güneş’ler çıkar. Benim en büyük arzum budur” dedi.

Mehmet Güneş, 1986 doğumlu. Diyarbakır’da 35 yıllık terzilik yapan, devlet adamlarını, bürokratları ve iş adamlarını giydiren Ramazan Güneş’in oğlu. Herkes o’nu geçen ay İstanbul’da yapılan Marka Ve Kariyer Zirvesi’nde Türkiye Altın Marka Ödülleri’nde “Yılın En İyi Modacısı” ödülünü alırken tanıdı ancak bu noktaya gelene kadar ilginç bir hikayesi var. Babası gibi bu işe küçük yaşta başlamış, daha sonra önemli markalarda moda tasarımcısı olarak çalışmış. Önemli markada yaptığı başarılı tasarımlar sonucunda İtalya’daki moda haftasına davet edilmiş ve orada temsil ettiği markaya ödül kazandırmış genç bir beyinden söz ediyoruz.

 

Erdoğan dahil birçok ünlüye özel tasarım

Daha sonra kendi markasını yaratmaya karar veren 31 yaşındaki Mehmet Güneş, babasının ismini taşıyan RGS’yi kurarak bu işe soyunmuş. Kısa sürede namı duyulan Mehmet Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na kadar bir çok devlet adamı,bürokrat,siyasetçi,sanatçı ve iş adamına özel gömlek diktirmeye başladı. Sur olayları sırasında bir çok iş adamı ve yatırımcı Diyarbakır’dan kaçarken kendisi Kosgeb’ten 50 bin TL’si hibe olan teşvik desteğini alarak RGS Gömlek adında iş yeri kurdu. Zamanla hem bölgede hem de Türkiye genelinde siparişler ve talepler alan Mehmet Güneş,ünlü organizatör Nedim Delibaş’ın da dikkatini çekti, yapılan halk oylamasında “Yıllın En iyi Modacısı “ seçildi.

 

Ödül gecesine damga vuran konuşma

İstanbul’da yapılan ödül töreninde yaptığı konuşma törene damga vurdu. Ödül takdimi sırasında “Hem babam hem ustam” dediği  babası Ramazan Güneş’i sahneye davet eden Mehmet Güneş,”Başarı Satın alınmaz.Başarı,hayal gücü,mücadele,sabır ve inançla gerçekleşir.Ne istediğini bilen insanların acelesi yoktur. Diyarbkırlı olarak bu almaktan onur duyuyorum. Yeniden barış süreci olursa huzur ortamı olursa nice Mehmet Güneş’ler çıkar. Diyarbakır halkına sahip çıkın” sözleriyle törene katılan birbirinden ünlü ve önemli konuklardan büyük alkış aldı.

 

‘Herkes kaçarken, ben marka kurdum’

 

Diyarbakır’da üretime devam eden ve önümüzdeki günlerde önemli projelere imza atmayı planlayan Mehmet Güneş,Tigris Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Sur olayları sırasında herkes kaçarken burada kalıp bu işi kurmaya karar verdiğini belirten Güneş,”Sur olaylarının 22.gününde  Diyarbakır’da esnaf kepenk kapatırken Diyarbakır’da insanlar kaçarken ben herşeyi göze alarak Diyarbakır’da Rgs Özel Gömlek Tasarım’ı açtım.Benim olmazsa olmazlarımın arasında yer alan tek felsefe samimiyettir! Samimiyetsizseniz sıfırsınızdır.İnsanlar ne düşünür diye yaşıyan biri değilim, ben sanatkarım üreten bir bireyim.

Kısa zamanda kendi alanlarında başarılı olan bir çok markayı geride bırakarak çok iyi işlere imzamızı attık. Bunu Tüm Diyarbakır görüyor” dedi.