Korona kurbanlık satışlarını da vurdu
Sabahın erken saatlerinde Canlı Hayvan Borsasına gelen besiciler ve alıcılar Kurban Bayramının birinci gününde de pazardaki yerlerini aldı. Korona virüs salgınından dolayı besiciler, satışların durgun olduğunu, bayram süresi boyunca burada olacaklarını belirterek, geçen Kurban Bayramına göre satışların yarı yarıya düştüğünü dile getirdi. Hayvan Borsasına kurbanlık getiren besicilerden Mehmet Ali Çelik, Kurban Bayramının durgun geçtiğin, kurbanlıkların da pek olmadığını söyledi. Çelik, ''Bu durgunluğu korona virüse bağlıyoruz. Önceki Kurban Bayramına göre yüzde 50, yüzde 60 farkı var. Geçen Kurban Bayramında burası kalabalıktı, çok yoğundu. Sabahtan beri 4 tane sattık. Onu da zar zor sattık, istediğimiz fiyata satamadık. (İHA)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.