Özel lojman yapacağına 10 yıldır bitmeyen çevre yolunu yap!

Özel lojman yapacağına 10 yıldır bitmeyen çevre yolunu yap!
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, kente tartışmalı ihalelerle gündeme gelen Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan’ı yatırımlar konusunda uyardı. Kaya, “Kentin öncelikli sorunları yerine ihaleye yönelik işler yapıyor görüntüsü var. Devletin parası boşuna gidiyor.” dedi.

TİGRİS HABER - Diyarbakır’da tartışmalı ihaleler ve geçtiğimiz günlerde kendisine özel lojman yaptırmakla gündeme gelen Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan’a bir tepkide Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya’dan geldi.

mehmet-kaya-003.jpg

Çevre yolunun yıllardır bitmediğini, bazı dış ilçelerin ciddi yol sorunuyla karşı karşıya olduğunu dile getiren Kaya, “Karayolları Bölge Müdürlüğü kentin öncelikli sorunları ile ilgilenmeli. Öncelikli yatırımları belirleyip ona göre hareket etmek lazım. Ancak Müdür bey kentin hiçbir sorunuyla ilgili STK’ları ortak etmiyor. Daha çok ihaleye yönelik işler yapıyor gibi görüntü var. Son günlerde kentte yaptığı ihalelere baktığımız zaman çevre yolu ve bazı ilçelerin yolları bu kentin en önemli yatırımları arasında. Kent içinde halen karayollarına ait girişlerde sorun var. Dönüp baktığımız zaman doğru ihale yöntemi yapmıyor. Adrese teslim ihale yapıyor. Ülke kaynaklarını da yanlış yere heba ediyor. Kentin ihtiyacı ve geleceğini doğru konumlandırabilmesi için ilgili kurumlarla görüşmeli. Kendi başına değil, kent paydaşları ile görüşmeli ve öncelikli yatırımları ona göre yapması gerekiyor. Bunu yapmadığı zaman ihtiyacımız yerine getirilmiyor, devletin parası da boşuna gidiyor. Kent ile ilgili yatırımlarda hiç olmazsa görüşlerimiz alınsın. Görüş alınırsa daha doğru yatırımlar kente gelir. Kentin yaşam kalitesi artar ve paramızda boşu boşuna heba olmaz” dedi.

 Çevre yolu 10 yıldır bitmiyor

okkes-ceylan.jpg

Türkiye’nin en büyük 2. Çevre yolu olma özelliğini taşıyan Diyarbakır’daki Batı çevre yolu ödenek yetersizliğinden dolayı yaklaşık 10 yıldır tamamlanamıyor. Projenin hayata geçmeyişi kentin ulaşımını kötü etkilerken, büyük araçlar şehir içindeki yollara zarar veriyor. Kocaköy, Hazro, Hani gibi İlçelerin yıllardır yol ve asfalt sorunları çözüm bekliyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diyarbakır