Özel'den İmamoğlu'na ziyaret

Özel'den İmamoğlu'na ziyaret
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu İBB Bakırköy Hizmet Binası’ndaki makamında ziyaret etti.

TİGRİS HABER - Özel, görüşmede şu ifadeleri kullandı:

"31 Mart seçimlerinde göstermiş olduğunuz büyük başarı ve bütün Türkiye'nin gözünün üzerinde olduğu bir seçimi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı üçüncü kez ve en büyük farkla kazanmanızdan dolayı sizi tebrik ederim.

Beş yıl önce, ilk önce daha küçük bir farkla kazanılmış ama sizin bu başarınız hazmedilemeyip seçimler yenilenmişti.

O yenilenen seçimlerde İstanbul seçmeni ferasetiyle, iyi niyetiyle, hakkaniyetiyle ve adalet duygusuyla hareket ederek ve size çok büyük bir destek vermişlerdi ve beş yıl süreyle onlara hizmet etme imkanı bulmuştunuz. O beş yıl, Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinin markalaştığı bir beş yıl oldu.

Sonunda yapılan seçimlerde, bir önceki tekrar seçimde adalet duygusuyla hareket edenler, hakkınız yendiği için size destek verenler bu sefer oy verir mi diye merak edilirken onun da çok ilerisinde bu kez çok geniş bir memnuniyetle İstanbullular sizin göreve devam etmenizi ve İstanbul'a bir beş yıl daha hizmet etmenizi istediler. Bu görevi, bu sorumluluğu size ve ekibinize yüklediler."

adsiz-tasarim-3.png

İmamoğlu da Özel’e ziyareti için teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gündemi oldukça yoğun. 16 milyon insana en güçlü şekilde hizmet etmek bilinciyle hareket ediyoruz. Özellikle son yerel seçimden sonra milletimizin bize yüklemiş olduğu sorumlulukları da derinden hissediyor ve buna layık olma konusunda da büyük bir organizasyon çalışmaları yürütüyoruz.

Rutin işlerimizi ortaya koyarken bir yandan da daha yenilikçi, daha güçlü ve daha değerli işlere imza atan bir dönemi var etmek adına bu beş yılın yine kendi bir önceki beş yılda yarışan, ama onun çok daha üzerine çıtayı koyabilen bir anlayışı ortaya koyma çabası içerisindeyiz. Bugün sizleri Bakırköy ana binamızda misafir ettik.

Bizim aslında ana yerleşke olarak birkaç noktamız var. Ama elbette ki en önemli noktamız ve en kurumsal noktamız Saraçhane. Ama bugün Saraçhane'de farklı bir ses çıkacak. Halkımızın farklı bir sorununa temas edecek bir buluşma söz konusu. Onun için sizi bugün Bakırköy'de misafir ettik. Tekrar gelmeniz bize mutluluk verdi. Ayağınıza sağlık, onur verdiniz."

Kaynak:Halk Tv

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.