1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Plastik cerrahlar Türkiye’ye geliyor
Plastik cerrahlar Türkiye’ye geliyor

Plastik cerrahlar Türkiye’ye geliyor

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) Türkiye Sektreterliğini de yürüten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel’in vereceği plastik cerrahi eğitimi için plastik cerrahlar Türkiye’ye geliyor.

A+A-

Tedavi olmaya değil tedavi öğrenmeye geliyorlar

 Dünyanın dört bir yanından hastalar saç, diş, göz, plastik cerrahi gibi alanlarda kaliteli tedaviler için Türkiye’yi tercih ederlerken, bu defa hastaların değil doktorların ağırlanacağı bir organizasyona ev sahipliği yapılacak. 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel’in düzenlediği 3 günlük eğitim için farklı ülkelerden plastik cerrahların Türkiye’ye geleceği etkinlik; “Bosphorus Breast Live Surgery Course” adını taşıyor. 7-9 Kasım 2019 tarihlerinde Fairmont Quasar Hotel ve Florence Nightingale (Gayrettepe)’de gerçekleştirilecek programda 3 canlı ameliyatın yanı sıra estetik meme cerrahisi ve kanser sonrası meme onarımı konularında bilgiler verilecek.

 Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) Türkiye Sekreterliğini de yürütmüş olan Prof. Dr. Yücel, yurtdışında uzun süredir çeşitli kurs, seminer ve panellerde plastik cerrahi alanında davetli olarak eğitim veriyordu. Bu defa eğitim vermek üzere meslektaşlarını Türkiye’de ağırlayacak.

3 gün sürecek eğitim programı için Yücel; “ Çok değil, bundan 20 yıl evvel, plastik cerrahi ameliyatları için Türkiye’den hastalar yurtdışına gider, iyi hekim araştırır, ameliyatlarını orada olmak isterdi. Plastik cerrahimizin hızla gelişmesi,  hekimlerimizin bilgisi, tecrübesi, donanımlı hastanelerimiz ve konaklama kalitemiz bizi plastik cerrahinin gözde ülkelerinden biri haline getirdi. Türk hekimlerini dünyanın dört bir yanında kurs/seminerlerde bilgilerini paylaşırken görebilirsiniz. Bilimsel yayınlarda Türkiye’den çok sayıda başarılı makale kabul görüyor. Şu an geldiğimiz nokta ise artık diğer ülkelerden plastik cerrahların bilgilerini geliştirmek üzere ülkemize gelmesi ve kurslara katılması. Bundan büyük memnuniyet duyuyorum. Birçok plastik cerrahın ders vermek üzere yurt dışına gittiği kadar yurt dışından hekimleri Türkiye’de konuk edeceğini yakın zamanda göreceğiz. Ülkemiz artık sadece hastaların kaliteli sağlık hizmeti almak için tercih ettikleri bir yer olmakla kalmıyor, hekimlerin de plastik cerrahi alanında kendini geliştirecekleri bir merkez olma yolunda ilerliyor. Bunun bir parçası olmaktan ötürü gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Dr. Akın Yücel kimdir?

TED Ankara Koleji ve Ankara Fen Lisesi’nin ardından Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Akın Yücel,  uzmanlığını, doçent ve profesör ünvanlarını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden aldı.

2012-2014 yılları arasında Estetik Plastik Cerrahi Derneğinin, 2016-2018 yılları arasında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin Başkanlığını, 2015-2019 arasında ISAPS Türkiye Sekreterliğini yaptı. Prof. Dr. Yücel plastik cerrahi alanında çeşitli eğitimler vermeye devam etmektedir.

Haber: Mümin Ağcakaya

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.