1. HABERLER

  2. TOPLUM-YAŞAM

  3. Tigris Haber yazdı, tadilat başladı
Tigris Haber yazdı, tadilat başladı

Tigris Haber yazdı, tadilat başladı

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinde aylardır bekleyen çevre düzenlemesi çalışması start aldı.

A+A-

“Hastane girişi mi Survivor pisti mi?” başlıklı haberimiz ses getirdi. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi giriş kapsı önündeki kırık dökük kaldırımlarla ilgili onarım çalışmaları başladı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Ahmet Turmuş, konuyla ilgili gazetemize bir değerlendirmede bulundu. Çalışmaların Eylül ayında başladığını belirten Turmuş, “İhale süreci, yaklaşık maliyet, ilgili komisyonlar, destek birimi, teknik birim vs. süreç aylar öncesinden başlamıştı. Bugün itibariyle de ihaleyi alan firma gelip kırık kaldırımlarda söküm işlemine başladılar.” diye konuştu.

gazi-yasargil-egitim-ve-arastirma-hastanesi-tadilat-(3).jpeg

Hastane girişinin tadilatı için çalışmalar başladı

“Hastane girişi mi Survivor pisti mi?” başlıklı haberimizden sonra Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi giriş kapsı önünde çalışmalar başladı. Haberimiz üzerine değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Ahmet Turmuş, “Bununla ilgili biz zaten çalışmalarımızı bitirmiştik. Yapım, mühendislik, teknik ekip, ihale vs. her şey bitti. Bugün de firmaya iş teslimi yapıldı ve çalışmalar başladı. Eylül ayında başlamıştık biz bu çalışmalara. İhale süreci, yaklaşık maliyet, ilgili komisyonlar, destek birimi, teknik birim vs. süreç aylar öncesinden başlamıştı. Bugün itibariyle de ihaleyi alan firma gelip kırık kaldırımlarda söküm işlemine başladılar. Şunu da belirtmek isterim; burası daha önce tıkanmış bir rögar hattıydı. Bu rögar hattını bundan yaklaşık 8 ay önce kazdırdık. Oradaki tıkanıklık giderildi ve üzeri kapatıldı. Yalnız ilgili firmalar dedi ki, zemin daha oturmadan çevre düzenlemesi hemen yapılırsa bu ileride çökmelere neden olabilir. O yüzden zeminin oturması için bir süre beklemenin uygun olacağı belirtildi. Yani yağmurlarla birlikte zeminin tam oturmasını bekledik. Eylül ayında başlayan çalışmalar bugün itibariyle de başladı.” diye konuştu.

gazi-yasargil-egitim-ve-arastirma-hastanesi-tadilat-(1).jpeg

Tigris Haber, tadilat başlamadan önce Eğitim Araştırma Hastanesi girişinde vatandaşın yaşadığı kaldırım sorununu dile getirmişti.

diyarbakir-gazi-yasargil-egitim-ve-arastirma-hastanesi--(1).jpg

Hastane girişi mi Survivor pisti mi?

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi giriş kapsı önündeki kırık dökük kaldırımlar, sağanak yağmur ile birleşince vatandaşa geçit vermiyor.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çok değil henüz 10 yıllık bir hizmet ömrüne sahip ancak içi ayrı dışı ayrı dökülüyor.

TOKİ tarafından 86 bin metrekare alan üzerine yapılmış olan hastanede, her geçen gün yeni yeni  sorunlar baş göstermekte.

Kış mevsimi ve hastanenin girişinde yer alan kafeteryaya inmek tam cesaret işi. Bırakın hastaların sağlam vatandaşların, hasta yakınlarının dahi dışarıdaki kış ayazına aldırış etmeden kafeteryaya inmesi hiç de kolay değil. Hasta yakınlarının zaman zaman hasta olmayı göze alıp indiği kafeteryada 5 dakikadan faza durana aşkolsun. Kış ayazı iliklerine işleyen biran önce kendini hastanenin içine atma çabasında.

Hastanenin dışında ise bambaşka macera. Hastane girişinde kırk dökük olan kaldırım taşlarına bir de sağanak yağmurla biriken sular eklenince, hastaneye girmek için adeta mini bir Survivor pistini aşmak gerekiyor. Ayağınız ıslamadan, üstünüz başınız çamur olmadan hastaneye girebildiyseniz şayet büyük başarı.

gazi-yasargil-egitim-ve-arastirma-hastanesi-tadilat-(2).jpeg

Milenyum çağında, üstelik de "son teknoloji" ile yapılmış10 yıllık bir hastanenin vatandaşa verdiği hizmette böylesine aksamalar yakışmıyor, yakışmadığı gibi de maalesef haber konusu olmadan ilgililerin umuruna da dokunmuyor.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinde, vatandaşın aylardır yaşadığı sıkıntılar ne zaman giderilecek bilinmez ama biran önce ilgililer, yetkililer bu konuda harekete geçebilirlerse vatandaş daha fazla mağduriyet yaşamamış olacak. Bizden söylemesi... (Haber Merkezi)

gazi-yasargil-egitim-ve-arastirma-hastanesi-tadilat-(4).jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.