VİDEO - Diyarbakır'da mazbata şenliği

VİDEO - Diyarbakır'da mazbata şenliği
Eş başkanlar mazbatasını aldı, belediye önünde halaylar çekildi, görev başladı.

Sait BAYRAM-Mevlüt BAĞIRMAZ

TİGRİS HABER - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, seçim kurulundan mazbatalarını aldıktan sonra Dağkapı meydanına geldi. Eşbaşkanlar, burada toplanan vatandaşlarla birlikte kol kola girerek, belediye binasına kadar yürüdü. Belediye önünde toplanan vatandaşlarla bir süre görüşen eşbaşkanlar daha sonra Belediye binasına geçerek, 8 yıl önce hukuksuz bir şekilde ellerinden alınan makama oturdu.

Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları ile birlikte ilçe belediye eşbaşkanları da mazbatalarını aldı. Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan vatandaşlar, mazbata sevincini büyük bir coşkuyla kutladı. Eş Başkanlar, DEM Parti yöneticileri, vatandaşlarla birlikte halaylar çekerek kutlamalara eşlik etti.

mazabata-belediye-onu-6.jpegArbanelerle karşılandılar

Mazbatalarını alan DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, beraberindeki partililer ile birlikte saat 12.30'da Dağkapı Meydanı'na geldi. Burada onları bekleyen kadın ve erkekli guruplardan oluşan DEM Partililer tarafından slogan ve alkışlar arasında karşılanan eşbaşkanlar, zafer işareti yaparak halkı selamladı. Eşbaşkanlar, daha sonra burada kendilerini karşılayan kalabalık kitle ile birlikte, kol kola girerek, Büyükşehir Belediye binası önüne geldi. Yol güzergâhı ve belediye binasında polisin aldığı sıkı güvenlik önlemi dikkat çekti. Burada da eşbaşkan ve beraberindekileri, renga renk yöre giysili kızlar arbane çalarak karşıladı.

mazabata-belediye-onu-3.jpeg

Bucak Türkçe, Hatun Kürtçe konuştu

Daha sonra burada kendilerini bekleyen kalabalığa hitaben kısa konuşmalar yapıldı. Eş Başkan Bucak, Türkçe konuşma yaparken, Eşbaşkan Hatun, ise Kürtçe yaptığı konuşmada, halen tutuklu bulunan eski eş başkan Selçuk Mızraklı ve tutuklu bulunan diğer partililere selam gönderdi. Yapılan konuşmalar, atılan sloganlarla kesildiği görüldü. Konuşmaların ardından Eş Başkanlar Bucak ve Hatun, beraberindekilerle birlikte belediye binasına geçti. Belediye Meclis Toplantı salonuna geçen eş başkanlar burada da birer konuşma yaptı.

Diyarbakır İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını alan Belediye Eş Başkanlarına, Barış Anneleri, Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinen Azad – TJA) aktivistleri ve DEM Parti kadın Meclisi Sözcüsü Halide Türkoğlu da eşlik etti. Yapılan konuşmalardan sonra başkanlık makamına geçen eş başkanlar, burada tebrikleri kabul etmeye başladı.

mazabata-belediye-onu-4.jpeg

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Doğan Hatun ve Serra Bucak, Kocaköy Belediye Eşbaşkanları Mehmet Şık ve Hanım Altındağ, Bağlar Belediye Eşbaşkanları Leyla Ayaz ve Siraç Çelik, Bismil Belediye Eşbaşkanları Mizgin Ekin ve Güven Tanrıkulu, Sur Belediye Eşbaşkanları Fatma Önkol ve Adnan Örhan, Yenişehir Belediye Eşbaşkanları Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün ile belediye meclis üyeleri mazbatalarını alarak resmen görevlerine başladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum