VİDEO - Her şey bir ekmek için
Yayınlanma:
Güncelleme:
Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde ihtiyaç sahibi aileler her gün ilçede bulunan fırının önünde bekleyerek, hayırsever vatandaşların kendilerine vereceği ekmeği alıp evlerine götürüyor.
Tigris Haber - Özel
TİGRİS HABER - Yoksulluğun ve fakirliğin yoğun yaşandığı Diyarbakır’da ihtiyaç sahibi aileler, Yenişehir İlçesi’nde bulunan fırının önünde vatandaşların kendilerine alacağı ekmeği evine götürmek için akşam saatlerine kadar bekliyor.
Fırının önünde genellikle kadınlar çocuklarıyla birlikte beklerken, hem fırın çalışanları hem de fırına gelen müşteriler ekmek alarak bu ihtiyaç sahibi ailelere veriyor. Burada evine ekmek götürmek için bekleyen 6 çocuk sahibi Vezire Çelik, “Burada ekmek için bekliyoruz. Maddi durumumuz yok, fakiriz biz. Fakirliğin gözü kör olsun. Mecbur buradayız, ekmeğimiz topluyoruz eve gidiyoruz. Vatandaşlar bize ekmek alıyor “dedi.
Diyarbakır
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.