VİDEO - Siirt bıttım sabunuyla büyük ilgi gördü
![](https://www.tigrishaber.com/d/author/199_s.jpg)
Şehmus KIZILASLAN
TİGRİS HABER - Kurumlar arasında daha çok bölge belediyelerinin stand açtığı Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarın'da açığı standla ziyaretçilerin ilgi odağı olan Siirt Belediyesi, tanıttığı ürün, sabun, giysi, yiyecek ve çerezleriyle büyük beğeni topladı.
Sirt Belediyesi stand görvlisi Kahraman Daşçı, Tigris Haber'e yapığı konuşmada, belediyenin hedefleri ve ürnleri konusunda detaylı bilgi verdi. Daşçı, "Mezopotamya fuarı için kuru yemişlerimizden başlarsak en meşhur olanı fıstık, sonra bıttım sabunu, pervari balı, zivzik narımız var. Meşhur çerez ve baharatlarımız var. Yemeklerimiz de oldu. Siirt battaniyemiz ve giysilerimizi tanıtıyoruz. İki günden beri yoğun bir ilgi görüyoruz. Bu durumdan da memnunuz" diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.