VİDEO - SMA Hastası 3 aylık Muhammed İzol destek bekliyor

VİDEO - SMA Hastası 3 aylık Muhammed İzol destek bekliyor
Diyarbakır’lı öğretmen baba Şirin İzol ile Ev hanımı Mihriban İzol çiftinin 3 aylık oğlu Muhammed İzol, SMA hastalığıyla mücadele ediyor.

Sait BAYRAM’ın Haberi

TİGRİS HABER - 8 günlükken topuk kanından SMA Kas hastalığı teşhisi konulan Muhammed’in tedavisi için gerekli gen terapisinin yurt dışında yapılması ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan aile, Valilik onayıyla yardım kampanyası başlattı. Aile, oğlunun yaşaması için hayırsever vatandaşlardan destek bekliyor.

smahastasi-mouhammed-1.jpeg

Diyarbakırlı Mihriban ve Şirin İzol çifti, ikinci çocukları olan 3 aylık oğulları Muhammed İzol’un 8 günlük iken SMA Tip 2 hastalığı teşhisi konuldu. Konulan teşhis sonrasında yurt dışında yapılması gereken gen terapisi için maddi sıkıntı içinde olan İzol Ailesi Valilik onayıyla yardım kampanyası başlattı.

smahastasi-mouhammed-2.jpeg

Çocuklarını kaybetmek istemiyorlar

Çocuklarını kaybetmek istemeyen aile, tedavi masraflarını karşılayamıyor ve bu nedenle destek bekliyor. Ailenin yaşadığı zorlu süreçte, valilik izniyle başlatılan kampanyaya herkesi duyarlı olmaya çağırıyorlar. Mihriban ve Şirin İzol çifti, oğullarının yaşaması için yardım beklerken, devlet büyüklerinden de destek talep ediyorlar.

smahastasi-mouhammed-3.jpeg

Mihriban ve Şirin İzol çifti, “Anne baba olmak her koşulda çok zormuş en derinden yaşadığımız andayız oğlumuz acı çekerken tek yapabildiğimiz dua edip birbirimize sarılmak. Eğer ilacını alamazsa daima hayatı zorlaşacak daha fazla yük binecek omzuna, daha fazla kayıplar yaşayacak vücudunda. Eğer ilacı alırsa ilerde hatırlamayacak bu yaşadıklarını, ama oğlumuza destek olan insanları asla unutturmayacağız.

smahastasi-mouhammed-4.jpeg

Oğlumuzu yaşatmak için herkesten destek bekliyoruz. Allah rızası için yavrumuzun yaşaması için bize yardımcı olun. Devlet büyüklerimizin de bize sahip çıkmasını istiyoruz” diyerek yardım çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.