VİDEO-SMA hastası Deniz'in yaşam savaşı

VİDEO-SMA hastası Deniz'in yaşam savaşı
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yaşayan 2 yaşındaki SMA hastası Deniz Osmanoğlu, ilaç için gereken desteği 5 ayda sağlarsa yaşamaya devam edecek.

Sait BAYRAM

TİGRİS HABER - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yaşayan 3 yıllık evli Eyüp ve Mensure Osmanoğlu çiftinin 2 yıl önce Deniz adını verdikleri bir oğlu dünyaya geldi. Doğumdan hemen sonra topuğundan alınan kan ile birlikte Osmanoğlu ailesinin dünyası karardı. Küçük Deniz’e SMA Kas hastası tanısı konulması aileyi derin üzüntüye boğdu. Osmanoğlu çifti şimdi bebekleri için gereken ilacı 5 ay içerisinde bulması gerekiyor.

sma-hastasi-deniz2.jpg

Baba Eyüp Osmanoğlu, oğlu Deniz’e SMA teşhisi konulduktan sonra hayatlarının karardığını belirterek, "Yaşantımızın artık eski yaşantı olmadığını söyleyebiliriz. Bu hastalığı öğrendikten sonra dünyamız başımıza yıkıldı. Çünkü, bu çocuklar genelde yatalak, yada 6 ayına gelmeden hayatını kaybediyor. İster istemez bizde bu duyguya kapıldık" dedi.

Eyüp Osmanoğlu, bu hastalık ile ilgili umut verici bir nokta olduğunu ve ilacının olduğunu ancak yurt dışından getirilmesi gerektiğini de ifade ederek, "Yurt dışı kaynaklı bu ilacı evladımız alabilirse her hangi bir sorunu kalmayacak. Valilik izinli bir kampanya başlattık ve ikinci yılında toplamız gereken meblağın yüzde 70’ini tamamladık. Yüzde 30’una ihtiyacımız var" diye konuştu.

Halktan özellikle evlatlarının bir an önce ilacına kavuşması için miktarına bakmadan az da olsa destek vermelerini istediklerini söyleyen baba Osmanoğlu, "Biz kampanyaya başlarken hiç bir şekilde umutsuzluğa düşmedik, sizlerin de bizlere umut olmasını istiyoruz. Gönderecekleri 100 lira ile evladımın sağlığın kavuşmasını sağlayabilirler" şeklinde konuştu.

sma-hastasi-deniz3.jpg

Baba Osmanoğlu, ilaç parası için kalan yüzde 30’u toplamaları için 5 ay gibi bir süre kaldığını hatırlatarak, "Evladımız, daha 2 yaşına gelmeden toplanması gerekir. Şu an 19 aylık, 2 yaşına gelmeden ilacı alabilirse koşmak hariç normal bir çocuğun yapması gereken her şeyi yaparak sağlığına kavuşacaktır" ifadelerini kullandı.

Baba Eyüp Osmanoğlu son olarak Diyarbakır’da kampanyaya başlarken 6 tane SMA hastası çocuk olduğunu, birinin yaşamını yitirdiğini, 2’sinin ilaç parasını bularak ilaçlarına kavuştuğunu da söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum