VİDEO - Umut bakkalı!

VİDEO - Umut bakkalı!
Eşinden gördüğü psikolojik şiddet ve baskılara daha fazla dayanamayarak iki çocuğu ile birlikte Elazığ’dan ayrılarak Diyarbakır’a yerleşen 50 yaşındaki İsmihan Ak, kendi imkânlarıyla bakkal dükkânı açarak, hayata tutunmaya çalışıyor.  Anne Ak, “Çocuklarımın geleceği için bu kararı aldım” dedi.

Mümin Ağcakaya - Özel Haber

TİGRİS HABER - İsmihan Ak, 50 yaşında kendisini çocuklarına adayan gözü yaşlı bir anne. İki çocuk annesi İsmihan Ak, yaklaşık 30 yıllık eşinden şiddet ve psikolojik baskı gördüğü için Elazığ’dan Diyarbakır’a gelerek, hayata tutunmaya çalışıyor. Dicle Üniversitesi’nde okuyan kızının isteği ile iki yıl önce Elazığ’dan Diyarbakır’a yerleşen anne Ak, azimli ve dik duruşu ile açtığı bakkal dükkânı ile çocuklarına hem annelik hem de babalık yapıyor. Yaşı ilerlemesine rağmen iki ay önce 450 evler mevkiinde kısıtlı imkânlara rağmen borç altına girerek bakkal dükkanı açan anne Ak, canından çok sevdiği kedisini yanından hiç ayırmıyor. Yaşına aldırış etmeden günde yaklaşık 12 saat dükkânda duran anne Ak, dürüstlüğü ve sağlamlığı ile de oturduğu semtin gönlünde taht kurdu.

bakkal-.jpg

‘BUARAYA GELİRKEN HİÇ BİR PLANIM YOKTU’

Anne İsmihan Ak, Elazığ’da çok zor şartlar altında yaşadığını ifade ederek, “Çok sorunlarım vardı. Onu artık kaldıracak gücüm yoktu. İyi yaşarım diye planım yoktu. Ben sadece bu sıkıntıyı orada bitirip Elazığ’dan çıkmak istedim. Giderim bu şekilde yaşarım diye hiç bir plan yapmadım. Ben orada kalsaydım ya psikiyatri ilaçları alacaktım, ya da daha farklı olurdu. Çocuklarıma ilgilenemezdim” dedi.

‘BURAYA GELİŞ NEDENİM, ÇOCUKLARIMDI’

İki çocuğunun geleceğini düşünerek hareket ettiğini ifade eden Anne Ak, “Ben 50 yaşında gelmişim macera peşinde değilim. Macera peşinde koşacak bir insanda değilim. Ben genç değilim ki, kafama dank edeni yapayım. Çok zor aşamaya gelmişti ve artık çekilecek halde değildi. Ben yıllarca ağladım benim çocuklarım benim yaşadıklarımı yaşamsın diye. Aslında zaten çocuklarımı oradan çıkarmak amacıyla çıktım. Çıkışımın nedeni buydu. Benim çocuklarım hiçbir şekilde benim yanımdan ayrılmadı. Okulları da vardı yineden hep yanımda oldular ve destek verdiler. Elbirliği ile üçümüz birbirimize destek olarak bu şartlara geldik hepimizde çok şükür şu anda çok iyiyiz.  Ben bu dükkânı gördüm ve hızlı bir karar verdim. Adamla konuştum, kira ile anlaştık. İçerde raf yoktu, ikinci el şeylere düştüm. Bir iki defa borçla aldım, paralarını getirince artık bana borç verdiler “diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diyarbakır