Yenişehir Belediyesi’nden kadın girişimcilere indirim jesti

Yenişehir Belediyesi’nden kadın girişimcilere indirim jesti

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, 8 Mart Dünya Kadınların gününde Yenişehir ilçesinde bulunan kadınların iş yeri açma ruhsatlarındaki harçlarda %20 indirim

TİGRİS HABER- 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Yenişehir Belediyesi kadın girişimcileri teşvik edip destek olmak amacıyla Encümen kararı aldı. Alınan karar ile ilçede iş yeri açan kadınların iş yeri ruhsat harçlarında %20 indirim uygulanacak.

Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Diyarbakır Yenişehir Belediye farklı bir uygulamaya imza attı. Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkan vekili Murat Beşikci başkanlığında toplanan Yenişehir Belediyesi 1905 Sayılı Belediye Encümen kararı ile Belediye sınırları içerisinde iş yeri açan kadınların iş yeri ruhsat harçlarından %20 indirim uygulanması kararı aldı.

Kadınları desteklemeye devam edeceğiz

Alınan karar hakkında açıklama yapan Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü tebrik ederek, ’’Belediyemiz sınırları içerisinde iş yeri açan kadınlarımızın iş yeri ruhsat harçlarından %20 indirim uygulanması kararını aldık. Bu yıl içerisinde hayata geçireceğimiz projelerle kadınların istihdamına yönelik mesleki kurslara ağır vereceğiz. Sadece kurs vermekle de kalmayıp istihdam takip çalışmalarıyla kurslarımızı tamamlayan kadın kursiyerlerimizin işe yerleşmeleri için iş dünyasıyla temas halinde olacak ve onların istihdam edilmesi için işbirliği içerisinde çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca ilçe merkezimizdeki kadınların hayata geçireceği üretim odaklı kooperatif ve diğer çalışmalarını da belediye olarak destekleyecek, kırsal mahallelerimizde de kadın çiftçilerimize yönelik onların ihtiyaç duyduğu alanlarda önemli destekler sağlayacağız.” dedi.

Beşikci son olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle tüm kadınların kadınlar gününü kutlayarak, Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi olarak her zaman kadınların yanında olacaklarını kadınlarla birlikte onların talep ve istekleriyle birçok çalışmaya imza atacaklarını belirtti. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.