YÖK'ten DÜ'ye, "Engelsiz üniversite" ödülü

YÖK'ten DÜ'ye, "Engelsiz üniversite" ödülü
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Dicle Üniversitesi'ne "Engelsiz Üniversite" ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

Sait BAYRAM

TİGRİS HABER - Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Engelsiz Üniversite ödüllerine bu yıl layık görülen üniversiteleri açıkladı. Üniversite kampusu sınırları içinde engelli bireylerin eğitim ve öğretim ortamına tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunanların ödüllendirilmesi sürecinde verilen 2024 Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında, Dicle Üniversitesi üç Turuncu Bayrak Ödülü kazandı.

Dicle Üniversitesi adına, Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven tarafından Engelsiz Üniversite Bayraklarının Mekânda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) kategorisinde başvuru yapıldı. 2024 Engelsiz Üniversiteler değerlendirme sonuçlarına göre, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Dicle Üniversitesi Rektörlük Binası "Mekânda Erişilebilirlik Ödülü" (Turuncu Bayrak) almaya hak kazandı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç "Amacımız, Üniversitemizde eğitim gören özel gereksinimli öğrencilerin akademik ve toplumsal hayata katılımlarında fırsat eşitliği yaratmak ve kampusumuzu eğitim, fiziksel ve sosyo-kültürel alanda engelsiz bir yaşam alanı haline getirmektir. Bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.