YSP’li Cupolo, hasta randevularını sordu

YSP’li Cupolo, hasta randevularını sordu
YSP Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, Dicle Üniversitesi hastanelerindeki bazı branşlarda aylar sonrasına verilen hasta randevularını sordu. Cupolo, TBMM’ye verdiği soru önergesini, Bakan Fahrettin Koca’nın yazılı olarak cevaplamasını istedi.

TİGRİS HABER - YSP Milletvekili soru önergesinin gerekçesinde şu görüşlere yer verdi; “Çevre illerde kimi branşların, ekipmanların yahut ilgili uzmanlığa sahip sağlık çalışanlarının bulunmamasından ötürü bölgesel ölçekte hizmet veren Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde kimi branşlarda ve özellikle de radyolojide hastalara ancak aylar sonrasına randevu verildiğine ilişkin şikâyetler almaktayız. Konu hakkında görüşüne başvurulan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Dicle Üniversitesi Hastanesi’nin gerek personel kaynağının ve gerekse de ekipmanlarının yetersiz olduğu bilgisini paylaşmışlardır.”

Akça Cupolo, Bakana şu soruları sordu;

  1. Bakanlığın 2017 yılında “Erken Teşhis Hayat Kurtarır, Yarına Bırakma” sloganıyla startını verdiği erken teşhis için görüntüleme taraması halk sağlığı için önemini yitirmiş midir?
  2. Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde randevu talepleri 10 gün üstü sonrasına verilen branş ve bölümler hangileridir?
  3. Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde personel ve ekipman ihtiyaç analizi yapılmış mıdır? Personel ve ekipman ihtiyacı bulunmakta mıdır?
  4. Bakanlık bünyesinde çalışan tabip ve uzman tabip, ebe, hemşire, tıbbi laboratuvar teknisyeni, tıbbı laboratuvar ve patoloji teknikeri, tıbbi görüntüleme teknikeri/teknisyeni, mamografi teknikeri gibi sağlık çalışanlarının aylık normal mesai saati/süresi ne kadardır?
  5. Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde son altı ay içinde mesai dışı ek ödeme alan personelin branşlara ayrıştırılmış sayısı kaçtır?

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.