1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. AK Partililerden Davutoğlu’na: Diyarbakır’a gelme
AK Partililerden Davutoğlu’na: Diyarbakır’a gelme

AK Partililerden Davutoğlu’na: Diyarbakır’a gelme

Diyarbakır’da, Ak Partiye yakın bazı STK temsilcileri, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kente gelmesine tepki gösterdi.

A+A-

Diyarbakır’da kendilerine, “Gönül mimarları inisiyatifi” adını veren bir grup, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 27 Mayıs tarihinde Diyarbakır’a gelecek olmasına tepki gösterdi.

Grup adına yapılan açıklamada, “Hak nâmına, attığı her adımda, liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındayız. Şu ânâ kadar, yaptığı büyük hizmetler, örneği görülmemiş icraatlar ve omuzladığı ağır yük sebebi ile Başkanımız Erdoğan’a müteşekkiriz, duâcıyız minnettarız! Gün: Hayatını ümmetin kurtuluşuna adayan, vefakâr ve fedakâr liderimize destek olma, yanında olma, duâcısı olma günüdür. Bizce, bu ince ruhlu insanı incitmek ancak insafsızlıkla ifade edilebilir!

Davamızın etrafında kenetlenelim

Dikkatleri çekmek istediğimiz husus şudur: Ortada, ülkemizi bölmek isteyen, bu yolda her türlü fenalığı mübah gören ve avuçlarını ovuşturan hainler dururken; bunlara karşı ‘bir’ olup birlikte mücadele etme yerine, rotasını şaşıran, başka beklentilerin peşine düşüp, hevâsının esiri olan bir takım zevâtın, düştüğü körlük kuyusundan çıkamamalarıdır. Hep söyledik, yine söylüyoruz: Zaman; vatan hainlerine, dahili ve harici düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içinde olma, kutlu davamızın etrafında kenetlenme zamanıdır!...

Birlik ruhundan nasiplenmemiş

Şimdi görüyoruz ki; hâlâ dış mihrakların arzu ettikleri doğrultuda, bölünme, dağılma ve parçalanma yolunda gayret sarfedenler var. Bazıları, ülkemizin bu kadar çok düşmanı varken, yeni partiler ve oluşumlar peşinde olduklarını artık açık açık ifade ediyorlar. Vefâsızlığın ve kadir bilmezliğin en somut örneğini teşkil eden, birlik ruhundan nasiplenmemiş bu zihniyetin mümessilleri, çıkmışlar;

Bölgedeki mütedeyyin Kürtlerin desteğini alabileceklerini düşünerek bu işe bölgenin kalbi konumundaki Diyarbakır’dan start verecekleri havasını estirmişlerdir. Bu kadim şehrin/Diyarbakır'ın kapıları ve hatta gönüllerimizin kapıları dışarıdan gelen tüm misafirlerimize ardına kadar açıktır. Ancak bizler, bu kadim şehrin gerçek sakinleri, bölünmez bütünlüğümüzün bu şehirdeki teminatı olan Diyarbakırlılar, buradan Türkiye’nin mührü olan Diyarbakır’dan haykırıyoruz! Ve diyoruz ki:

Size buradan ekmek çıkmaz

Hiç kimse, fitnenin fitilini, bu şehirden ateşleye bileceğini aklından bile geçirmesin. Amacı bölücülük olanlar bu şehirden eli boş dönerler! Memleket sevgisinden nasibini almamışlar bu şehre gelmesinler! Bayrak sevgisinden nasibini almamışlar bu şehre gelmesinler! Dirliğimizi bozmak, dış güçlerin ekmeğine yağ sürmek isteyenler bu şehre gelmesinler! Kutlu davamızı sırtından hançerlemek isteyenler bu şehre gelmesinler! Bu düşünceleri taşıyıp bu şehre gelenler, kendilerine taraftar ve destekçi bulamazlar! Size burada ekmek çıkmaz. Burası Diyarbekir, burası peygamberler ve Sahabeler şehri Diyarbakır! Peygamber ve sahabe neslinin oluşturduğu bir toplumdan, bölücülere ve bozgunculara destek çıkmaz! Eğer böyle bir tasavvurunuz varsa şimdiden vaz geçin ey vefâsızlar! Bu şehirden size ekmek çıkmaz! Yüreğinde samimiyet olan bütün dava kardeşlerimizi bu gün, liderimizin ve onun önderlik ettiği davanın etrafında kenetlenmeye dâvet ediyoruz... Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.