Altaç: Bölgemiz şaha kalkacak

Altaç: Bölgemiz şaha kalkacak
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, "2014 yerel seçimlerinin ülkemizin ve bölgemizin özellikle Diyarbakır'ın geleceği açısında çok önemli bir seçim olarak görüyoruz. Bu seçimle ülkemiz ve bölgemiz şaha kalkacak” dedi.

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, “çözüm süreci” ve “yerel seçimlere” ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partisinin 2002’den bu yana altyapı ve üstyapı anlamında Diyarbakır’a çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdiğini kaydeden Altaç, 12 yılda 14 milyar TL’ye yakın yapılan yatırımların Diyarbakır’ın geleceğe yönelik ekonomik bir altyapı zemini oluşturduğunu belirtti. Hükümetin bu yatırımlarla Diyarbakır'da istihdama yönelik ciddi bir zemin hazırladığını dile getiren Altaç, "Diyarbakır konum itibari ile bölgenin kalbi sayılır. Ticaret, siyaset ve diğer alanlarda merkezdir, diye belirterek Hükümetimiz ciddi anlamda Diyarbakır'ı önemsiyor şu an için Diyarbakır'ın en büyük eksikliklerinden biri maalesef yerelde yaşanan yerel hizmet eksikliğinden kaynaklı yaşanan sıkıntılardır Diyarbakır'ın şehir içi trafiğinden, imar kirliliğine kadar yaşanan sıkıntıları maalesef yerel yönetimler bu konuda gereken işleri yapmadılar. Biz 30 Mart 2014'e artık Diyarbakırlı hemşerilerimize bu süreci sonlandıracağını ve yerel hizmetlerinde yapılabileceklerin de önünü açacaklardır" dedi.

“Sürecin aktörü Başbakandır”

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altaç, sürece Diyarbakır’da çok ciddi desteğin olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu sürecin en önemli aktörü sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'dır. Bizim AK Parti olarak bu süreci başlatmamızın temel amacı ülkemizde ve bölgemizde kardeşliğin, huzurun, ekonomik, siyasal istikrarın tesisi sağlamaktır. 30 yıldan bu yana yaşanan olumsuzlukların sonucunda kaybeden ülkemiz ve bölgemiz oldu. Bunda Türkiye de yaşayan bütün etnik inanç gurupları etkilendi Biz bu anlamda çözüm süreci ile ülkemizde yaklaşık 13 aydır kan ve gözyaşı akmıyor buda bizleri ziyadesi ile Mutlu ediyor.”

“Diyarbakır’ı ileriye taşıyacağız”

Yerel seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Altaç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2014 yerel seçimlerinin ülkemizin ve bölgemizin özellikle Diyarbakır'ın geleceği açısında çok önemli bir seçim olarak görüyoruz. Bu seçimle ülkemiz ve bölgemiz şaha kalkacak, biz 2014 yerel seçimlerde Türkiye'nin, bölgenin ve Diyarbakır'ın geleceği açısında önemli seçim olacağını düşünüyoruz. Türkiye de artık taşların yerine oturması kurumsallaşması hem siyasette hem ekonomide huzurun ve güvenin olmasını istiyoruz. Bütün hemşerilerimize hizmet yapmak istiyoruz biz huzur, barış, güven, kardeşliğin tesisini istiyoruz. Bizim mantığımız Diyarbakır'da hizmet üreterek hemşerilerimize hizmeti en iyi şekilde sunabilmektir. Bunun için yaptığımız çok iyi projelerimiz vardır. Biz yerelde iktidara geldiğimizde çok net bir şekilde ifade ediyoruz ki Diyarbakır'ı 30 yıl 50 yıl ileriye taşıyacağız ve hem ekonomik ve soysa yaşam alanında çok ciddi anlamda rahatlama olacaktır.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.