VİDEO - Amedspor'da Aziz Elaldı yeniden başkan

VİDEO - Amedspor'da Aziz Elaldı yeniden başkan
Şeyhmus Özer tesislerinde bugün akşam saatlerinde yapılan Amedspor kongresinde, tek liste ile gidilen seçimde Aziz Elaldı yeniden başkan seçildi.

Mehmet Türk -Şehmus Kızılaslan

TİGRİS HABER - Divan Başkan Metin Klavuz ve divan üyeliklerine Özlem Külahçı Tanaman ve Remzi Dayan, delegelerin oy birliği ile divana seçildi.

Metin Kılavuz yaptığı konuşmada, son günlerde yaşanan kayyum atamalarına karşı yapılan eylemleri hatırlatarak "Kayyum atamalarına karşı olduğumuzu söylemek isterim. Amedspor’un ötekilerin takımı olduğunu, Erbil'in Erivan, Kamışlo Bingöl Mardin ve Şırnak'ın takımıdır. Ötekileştirmeye karşıyız ama biz ötekiyiz. Evet biz oralıyız. Bir toplum kültür ve spora ne kadar yakınsa medeni seviyesi o kadar yüksektir. Amedspor bu sezon güçlü bir yönetim oluşturması lazım. Bunun için size teşekkür ederim" dedi.

Daha sonra Amedspor kulübü eski yöneticilerinden Cemal Doğrul, faaliyet raporunu okudu. Kadın futbol takımı ve engelsiz basket takımı ile kicks boks alanlarında yapılan çalışmaları tek tek okunduktan sonra oy birliği ile onaylandı. Selçuk Savcı da 2023-24 mali tablo hakkında bilgi verdi.

elaldi-tigris.jpg

Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı

Aziz Elaldı, kendi ve yönetimi aklandıktan sonra teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Doğan Hatun konuştu. Takımın en büyük sahibi taraftar olduğunu belirterek onlara teşekkür ederek, "Sportif başarıyı getiren teknik ekip sporcu ve yöneticilere bir kez daha teşekkür ederim. Amedspor felsefedir. Birinci öncelik bu felsefeyi korumaktır. Amedspor bir değerdir bu değeri korumak çok önemlidir. Amedspor bütün Kürtlerin takımıdır kendini özgürlük mücadelesinde gören her kesin takımıdır. Bugüne kadar nasıl emek sarf ettik ise bundan sonra da destek ve maddi destek sunacağız. Bir önerim var kim seçilirse seçilsin amedspor bir değerdir bu değere yakışır bir yönetim şekli benimsenmeli. STK spor taban birlikleriyle her türlü ortaklığı yapmaya hazırız. Yıllarca kayyum vesayeti altında tutulan kentimizin spordan nasıl uzak tutulduklarına şahit olduk. İstişare kurulundaki arkadaşlara da sonsuz teşekkür ederiz. Daha üst lige çıkması için daha çok emek sarf etmek gerekiyor. Amedspor ruhunu başka yerde tatmadık. Herkesin bir hayali var herkesin söyleyeceği sözü vardır bunları unutmamak lazım. Yeni seçilecek yönetim ve arkadaşlara başarılar diliyorum her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha söylemek istiyorum" diye konuştu.

hatin-tigris.jpg

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Doğan Hatun

Eski milletvekili Ahmet Yıldırım da yaptığı konuşmada, "Kulübün kuruluşundan buyana görev alanlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Kulübün bir kimliği oluştu. Bir farkındalık oluştu. Kanada'ya kadar Amedspor taraftarı oluştu ama bunun sportif başarıdan kaynaklanmadığını söylemek istiyorum. Sportif başarı ve buna bağlı yüksek maliyet, başarısızlık durumunda protestoyu getirir. Büyük bir risk oluşturur. Gelecek sezon takımın ligdeki sıralamasını belirleyecek merkezi yönetimin zihniyeti belirleyici olacaktır. Takım yeni kuruluyorsa aşının tutması belirleyici olacaktır. Ayrıca aidiyet hissedenlerin mali durumu da göz önünde bulundurarak gelecek sezonda başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

yildirim-tigris.jpg

Eski milletvekili Ahmet Yıldırım

TSO Başkanı Mehmet Kaya da yaptığı konuşmada, "Bu kupayı kentimize kazandıran kulüp başkan yönetici istişare kurulu sporcu ve teknik heyete teşekkür ederim. Özel bir teşekkürü de medya temsilcilerimize etmek istiyorum. Amed duygusunu sportif başarıyla birleştirip dünya kapsamına çıktı. İspanya'nın Bilbao ve Barselonasına kılmak için gerekli çıtanın yükselmesine katkı sunacak dinamiklerinin var. Futbol dünyanın en çok finansa ihtiyaç duyulan bir sektör. Bursa 3. Lige düştü, Denizli karşıyaka gibi takımlar dernek statüsünden cikaramadıkları için başarısız oldu. Kulübün borçları açıklandı Aziz başkan ve arkadaşları için önemli değil halledeceklerine inanıyorum. Batan kuluplerin tek sebebi, kulübü alan yönetimler borç ödemedikleri için battılar. Amedspor kulübünde yönetime gelen bütün arkadaşlar alacaklarını hibe ettiler. Bugüne kadar borç yüzünden tek bir haciz olayı yaşanmaması, Amedspor ruhu ve değerinin göstergesidir. Bir yıl 5 yıl şampiyon olamayabiliriz ama mali ve finans yönetimi gelecek olan yönetime sağlayacak olan da istişare kuruluna büyük iş düşüyor" şeklinde konuştu.

kaya-tigris.jpg

TSO Başkanı Mehmet Kaya

DOGÜNKAD Başkanı Özlem Külahçı Tanaman da yaptığı kısa konuşmada, "Amedspor halkın yüzündeki gülümseme olduğunu belirterek Amedspor kentte her zaman farkındalığı ortaya koymuştur. Cinsiyet farkındalığı yaratarak kadınların da bu alanda var olduğunu göstermiştir" dedi.

tanaman-tigris.jpg

DOGÜNKAD Başkanı Özlem Külahçı Tanaman

Son olarak konuşan Amedspor Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Burç Baysal, TSO Başkanı Mehmet Kaya'nın kendilerine ağır mali bir yük yüklediğini belirterek şunları söyledi:

"Amedspor Şampiyon olmanın ötesinde halk olarak birlikte gülmeyi hatırlattı. Bunun için Aziz Elaldı ve arkadaşlarina, bize bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ederim. Bilmediğimiz bir mecrada hep birlikte mücadele edeceğiz. Ama biz her mecrada mücadele edebilecek kabiliyete sahip bir halk olduğumuzu biliyorum. Bu takımın sahipleri halktır biz de onlar adına bunun yürütücüsü olacağız. Beni dinleyen her kese teşekkür ediyorum."

baysal-tigris.jpg

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Burç Baysal

Yapılan konuşmaların ardından Aziz Elaldı ve 33 kişilik yeni yönetim kurulu üyeleri delegelern oylamasına sunuldu. Yeni yönetim delegeleri oy birliğiyle kabul edildi. Kabul sonrası Kulüp Başkanı Aziz Elaldı bir konuşma yaparak, Avrupa'nın büyük kulüp başkanlarından davet aldığını belirterek Amedsporun artık bir dünya takımı olduğunu söyledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum