Atalay : Ailemin içine kadar dinlemişler

Atalay : Ailemin içine kadar dinlemişler
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, dinlemelere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Atalay, "Ailemin içine kadar dinlemişler" dedi.

İslamda iftira atamazsınız, yalan söyleyemezsiniz

Bizim insanımız yardımseverdir. Birisi gelir Kuran kursu için yardım ister, yurt için ister ve buna yardım eder. Anadolu'da esnafımız böyledir. O güzelinsanları asla bu genellemelerin içine katmamak lazım. Ondan çok çekiniriz. Bizim yöntemimiz herkesi kazanmak. O manada parti olarakbüyük bir çabamız vardır. Fakat, son zamanlarda gelişmelere baktığınızda, söylemlere baktığınızda, gazete ve TV yayınlarına baktığınızda bunlar gerekçesini, sebebini çok isabetli açıklayamayabiliriz. Ama bir dini hareketin ötesine giden, siyaset hedefleyen bir yapı burada görüyoruz. İslam'da usûl ve esas çok önemlidir. Usûl de İslami olmak durumunda. İslami çalışmalarda başkaları yapıyor diye siz iftira atamazsınız, yalan söyleyemezsiniz, takiye yapamazsınız, İslami olmayan yöntemleri kullanamazsınız. Hedefiniz İslami olsa bile. Tabi burada dinlemeler falan insanların kafasında çok karmaşık şeyler oluşturdu. İslami bir çalışma bunları nasıl içine dahil eder gibi.

Aile içine kadar dinlendi

Ailemin içine kadar dinlemeler oldu. Aile hayatımla ilgili cd'ye bir yerlerden ulaştım. Bana karşı bir şantaj için kullanılmadı ama başkasına verildi.

Dinleme prosedörünü değiştiriyoruz

Dinleme konusunu tekrar ele aldık. Yargı kararını bile çok zor olan bir dinleme prosedürügetiriyoruz. Çok özel şartlarda, çok somut delillere dayalı, yani güçlü, somut deliller olacak, şüphe değil. Mevut yasada şüphe diyor, biz onlara delil diyoruz. Suç işlediğine dair çok kuvvetli deliller varsa ve başka şekilde onları tespit edemiyorsanız, çok zorunlu halde ancak başvurulabilecek. Toplumu dinleme endişesinden, korkulardan kurtarmak zorundayız. Ve bu konuda ileri adımlar atacağız.

Yerel seçimlerde düşüş beklemiyoruz

Oy oranlarında değişen bir şey yok. Genel olarak partimize destek aynen devam ediyor. Bu 50 kuşağındadır. Son araştırmalar da bunu gösteriyor. Ama yerel seçimin farklı dinamitleri vardır. Dolayısıyla yerel seçim gibi değildir. Biz yerel seçimde de düşüş beklemiyoruz. Aksine daha da yükseliş de olabilir. Onların hepsini işleyeceğiz. Yüzde 50 bandını kastediyorum. Yerel seçimlerde 45'in altında beklemiyorum. Anketler de bunu gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.