1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. BİNGÖL

  4. BELEDİYE BORÇLARI YAPILANDIRIYOR
BELEDİYE BORÇLARI YAPILANDIRIYOR

BELEDİYE BORÇLARI YAPILANDIRIYOR

Bingöl Belediyesi, vatandaşların başta vergi borçları olmak üzere tüm borçlarını yapılandırıyor. 2 ay sürecek yapılandırma kapsamında başvurular, 9 Ekim 2014 Perşembe gününden itibaren başlayacak.

A+A-

Torba Yasası kapsamında kamu alacaklarının yapılandırılması gibi bazı köklü değişiklik içerirken, yasa ile 9 Ekim 2014 Perşembe gününden itibaren belediyeye borcu olan mükelleflere 6 ile 18 arasında değişen çeşitli taksitlerle ödeme kolaylığı sunuluyor. Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazıl açıklamada, 30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmeyen su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, idari para cezaları gibi alacaklarını ödemeyen vatandaşların 2 ay içerisinde yazılı dilekçe ile Bingöl Belediyesi’ne müracaatta bulunulması istendi. Yapılandırma kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşlar borçlarını ister peşin ve isterlerse katsayı oranına göre 6, 9, 12, 15 ve 18 taksitte ödeyebilecekler. Peşin ödemelerde gecikme zammı alınmayacak. Borçların taksitlendirilmesi halinde ise Tefe-Tüfe oranında cüzi oranda gecikme zammı uygulanacak. Açıklamada, “Bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki 6552 Sayılı Kanun, 11 Eylül 2014 tarih ve 6552 mükerrer sayıda resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmemiş olan su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, idari para cezaları gibi alacakların 2 ay içerisinde Bingöl Belediyesi’ne, en geç 1 Aralık 2014 tarihine kadar yazılı müracaat etmek kaydıyla peşin veyahut taksitler halinde ödeme kolaylığı sağlanmış bulunmaktadır” denildi.
Açıklamada, belirtilen süre içerisinde borç yapılandırma amacıyla Bingöl Belediyesi’ne başvurulmaması halinde borçlular hakkında icra takibinin yapılacağı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.