Beşikçi yapılan hizmetleri tanıttı

Beşikçi yapılan hizmetleri tanıttı

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci göreve geldiği günden bu yana Yenişehir ilçesinde yapmış olduğu çalışmaları bölgede yayın yapan yerel medya temsilcileri ile paylaştı.

TİGRİS HABER - Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci 2020 yılında ilçeye yapılan sosyal ve kültürel alanlarda gerçekleştirdikleri projelere kentte yayın yapan Yerel Gazete temsilcilerine anlatarak 2020 yılında yol, asfalt, kaldırım, parke ve sosyal tesisler ile birçok projenin tamamlandığını belirtti.

Ücretsiz taksi uygulaması

Beşikçi şunları söyledi, “İlçemizde vatandaşlarımızın kronikleşen sorunlarını birbir çözüme kavuştururken ortaya koyduğumuz günümüz belediyecilik anlayışının bir parçası olarak sosyal projelere de büyük bir önem verdik ve  2021 yılını ise ilçemiz için belirlenen projelerin hayata geçirilmesiyle yatırım yılı olarak ilan ettik. Tamamladığımız yeşil alanlar ve sosyal alanlarla da vatandaşlarımızın 7'den 70'e faydalanacağı mekanları ve alanları ilçemizde tasarladık. Yenişehir Belediyesi olarak bütün kaynakların etkin ve verimli kullanılması için tüm çalışanlarla sıkı bir mali disiplini hayata geçirerek hizmetlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürdük. Dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla "Ücretsiz Kent Ulaşım Sistemi Projesi"ni hayata geçirerek Elektirikli Sosyal Taksilerimizi hizmete başlattık. 5 milyonluk yatırım bedeli ile yapmış olduğumuz yeşil kuşak ve bisiklet yolları projesini tamamladık.

yenisehir-tigris.jpg

Yeni mekanlar inşa edildi

Engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak Yenişehir Belediyemiz Parkı içerisinde Engelsiz Yaşam Merkezi’ni, Rızvanağa Parkı içerisine yaşlılara özel dizayn edilen ve içerisinde sağlık kabini, berber ve kafeterya bulunan İkinci Bahar Millet Kıraathanesi’ni, Kadınlara yönelik Hanımevi Millet Kıraathanesi’ni ve gençlere yönelik 3 farklı alanda ve farklı konseptlerde dizayn edilen içerisinde oyun ve dinlenme alanları, kütüphane, bilgisayarlar, e-kitaplar ve etüt salonları bulunan İlk Bahar Millet Kıraathanesi tamamlandı. Dezavatajlı vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelere inşa edilen mekanlara 2021 yılında yenileri de yapılmaya başlanıldı.

100 milyon yatırım bütçesi

2021 yılını ilçemize 100 milyon yatırım bütçesi ayırarak, hazırlamış olduğumuz projelerimiz ve ilçemizde aralıksız olarak sürdüreceğimiz sosyal desteklerle adeta yatırım yılı ilan etmiş olacağız. Bu kapsamda Yenişehir ilçemizde yollarımızın konforunu artıracak, yeni bisiklet yolları yapacak ve ilçemize yakışır yeni konseptte 5 yeni parkımızı inşa edeceğiz. İlçemizde çocuklarımıza yönelik çocuk akademisi, bilgi evleri, gençlerimize kütüphane ve bilim-teknoloji atölyeleri, gençlik merkezlerini de kazandıracağız. Hayata geçireceğimiz sosyal projelerle gençlerimizin ve kadınlarımızın istihdamına yönelik mesleki kurslar düzenleyecek, dezavantajlı gruplarımıza ve yaşlılarımıza yeni projelerle ulaşmaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.