1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. BİK'nun Diyarbakır'da yerel gazetelere yönelik eğitimi başladı
BİK'nun Diyarbakır'da yerel gazetelere yönelik eğitimi başladı

BİK'nun Diyarbakır'da yerel gazetelere yönelik eğitimi başladı

Basın İlan Kurumu'nun Diyarbakır'daki gazetecilere yönelik olarak düzenlediği iki günlük eğitimi programı başladı.

A+A-

Basın İlan Kurumu(BİK), Karacadağ Kalkınma Ajansının desteğiyle hazırladığı "İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi" Diyarbakır'da yerel gazetecilerin katılımıyla başladı.

"İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi" açılış konuşmasını BİK proje bölümünden Serkan Gümüştekin yaptı. Gümüştekin, BİK Koordinatörü Cenk Koray Doğan ile birlikte yerel medya çalışanları ve yöneticileri ile dijital medyaya adaptasyonun sorunlarını konuştu.

internet-haberciliginin-gelistirilmesi-egitimi-(1).jpg

Dijital dünyadaki gelişmelerin yerel yazılı basına etkileri, dijital dönüşüm süreçlerinin tahlili ve yazılı basının geleceği başlıklarına yönelik olarak düzenlenen internet haberciliğinin geliştirilmesi eğitimine, Diyarbakır'da yayınlanan yerel gazetelerde çalışanlar ve yöneticiler katıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansının 2019 yılı Tekinik Destek Programı kapsamında hazırlanan, BİK Diyarbakır Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan eğitim programına BİK Genel Müdürü Rıdavan Duran, BİK servis ve şube müdürleri, Diyarbakır'da resmi ilan yayımlama hakkına haiz gazetelerin temsilcileri katıldı.

Basın İlan Kurumu Diyarbakır Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve iki gün sürecek olan eğitimle, Diyarbakır'da yayımlanan gazetelerdeki çalışanların internet haberciliği konusundaki bilgi, becerilerinin arttırılarak gazetelerin internet haber sitelerinin istenen kalite ve niteliğe kavuşması hedefleniyor.

internet-haberciliginin-gelistirilmesi-egitimi-(2).jpg

Haber içeriklerinin dijital mecraya uyarlanması, dijital ortamda okur sayısının arttırılması, haber dilinin iyileştirilmesi vb. başlıklarda düzenlenen eğitime 21 gazeteci katıldı.

Diyarbakır'daki eğitim sonunda 6 Aralık Cuma günü saat 11.00'da BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran'ın katılımıyla sertifika töreni düzenlenecek. Törende eğitime katılan gazetecilere İnternet Haberciliği Eğitim Sertifikası verilecek. (Haber Merkezi)

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.