Çalışmalar yavaş esnaf mağdur!

Çalışmalar yavaş esnaf mağdur!

Diyarbakır’ın tarih Sur ilçesinde devam eden sokak sağlıklaştırma çalışması Gazi Caddesinin Mardinkapı’ya kadar olan bölümünde devam ederken, esnaflar çalışmaların yavaş ilerlemesine tepkili

 

Ali Abbas Yılmaz / Özel haber

 

Çalışmalarda kalite yok!

Süleyman Nazif Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda cadde esnafı da olan Selahattin Yavuz, iki aydır süren çalışmaların yavaş ilerlemesinden duyduğu rahatsızlığı şu ifadelerle dile getirdi: “Çalışmaların bugüne kadar yavaş ilerlemesi ister istemez esnafın tepkisine neden oluyor. Çünkü esnaf bu çalışmalar içinde iş yapamaz hale geldi. Bunun yanı sıra yapılan çalışmalarda kalite yok. Yapılan çalışmaların niteliğini denetleyen kimse de yok.”

Esnafı dinleyen yok!

Çalışmaların yavaş yürütülmesine tepki duyan esnaflardan Nurettin Tütüncü, “Bugüne kadar çalışmalar doğru dürüst yürümüyordu ama Cumhurbaşkanımız gelecek diye iki gündür çalışmalar hızlandı. Çalışmalarla ilgili kimse esnafı muhatap almıyor. Çalışmalarda gerekli özen gösterilmiyor, bunu dile getirdiğimizde ise bizi dinleyen yok” şeklinde konuştu.

Aşefçiler esnafı da sağlıklaştırma istiyor!

Gazi ve Melikahmet caddesinde yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarının Tarihi Aşefçiler çarşısında da yapılmasını isteyen Aşefçilerin 75 yaşındaki emektar Mehmet Şükrü Babayiğit ise şöyle konuştu: “Nasıl ki, Gazi Caddesi, Melikahmet Caddesi, Çarşıya Şeviti yenilendi biz de aynı çalışmayı çarşımızda istiyoruz. Burası Sur’un en eski çarşılarından biridir ve tarihi bir yerdir. Bu çarşıda yüzlerce esnaf var ve hepimiz buranın yenilenmesini istiyoruz.”