Cantürk ailesinden Sedat Peker açıklaması

Cantürk ailesinden Sedat Peker açıklaması

Faili meçhul cinayetle katledilen Kürt işadamı Behçet Cantürk’ün ailesi ve Avukatı, bu cinayetle ilgili yargılanan başta Ağar olmak üzere diğer sanıkların beraat kararlarının bozulmasının Sedat Peker’in açıklamaları ile bir ilgisinin olmadığını duyurdu.

TİGRİS HABER - Faili meçhul cinayet ile katledilen Kürt işadamı Behçet Cantürk’ün ailesi ve Avukatı, bu cinayetle ilgili yargılanan başta Mehmet Ağar olmak üzere diğer sanıkların beraat kararlarının bozulmasının Sedat Peker’in açıklamaları ile bir ilgisinin olmadığını, kendilerinin müdahilliği sonucu beraat kararının bozulduğunu kamuoyuna duyurdu.

Avukat Mehmet Celal Baykara, Ğezal Cantürk, Reşit Cantürk imzası ile yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi; “Ğezal Cantürk ve Reşit Cantürk’ün müdahil olarak katıldığı ve kamuoyunda “Kürt iş adamlarına yönelik faili meçhul cinayetler” olarak bilinen ve Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 2014/163 esas ile görülen dava tüm sanıklar bakımından beraat ile sonuçlanmıştı. Faili meçhul cinayet ile katledilen Behçet Cantürk cinayetine katılan sanıklardan Mehmet Kemal Ağar, İbrahim Şahin, Mehmet Korkut Eken, Ayhan Çarkın, Ziya Bandırmaloğlu, Ayhan Akça, Seyfettin Lap, Abbas Semih Sueri, Nurettin Güven ve Muhsin Koman ile ilgili verilen beraat kararları, müdahillerin istinaf talebi üzerine Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesinde görülmüş ve 05.04.2021 tarih ve 2020/970 Esas ile 2021/915 ile kararın bozulmasına karar verilmiştir. Bu karar doğrultusunda dosyanın hükmü veren ilk derece mahkemesine gönderilmesine karar verilmiştir.”

Video kararın tebliğe çıktığı güne denk geldi

Son günlerde ülkenin gündemine oturan Sedat Peker’ in açıklamalarındaki 7. videonun bir tesadüf olarak kararın tebliğe çıkarıldığı güne denk geldiği belirtilen açıklamada, Sedat Peker’in Behçet Cantürk ile ilgili ‘uyuşturucu baronu’ nitelemesinin tamamen iftira olduğu belirtilerek şöyle denildi;

“Söz konusu video da yer altı dünyasının bilinen isimlerinden olan Sedat Peker, maktul Behçet Cantürk ile ilgili uyuşturucu baronu nitelemesinde bulunmaktadır. Bu tamamen iftira olup, bilgisizliğe dayalı bir nitelemedir. Maktul Behçet Cantürk’ün uyuşturucu ticareti ya da imalatı ile ilgili hiçbir ilişkisi, hiçbir faaliyeti olmadığı gibi bu konuda hiçbir sabıkası bulunmamaktadır. Ayrıca bu video ile bozma kararının tebliğe çıkarıldığı aynı güne denk gelmesi ile ilgili toplumda sanki Sedat Peker’in açıklamasına istinaden bozma kararı verilmiş gibi yeni bir algı oluşturulmak istenmektedir. Oysa bozma kararı 05.04.2021 tarihinde verilmiştir. Bu davaların sonuna kadar ve neye mal olursa takipçisi olacağız. Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur…” (Haber Merkezi)

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.