CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu belli oldu

CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu belli oldu
CHP’nin 'A Takımı' olarak nitelenen Merkez Yürütme Kurulu belli oldu. MYK üye sayısı 17’den 15’e düştü. 17 kişilik MYK’dan 12 isim yeni A Takımı’nda yer almadı.

TİGRİS HABER - Parti örgütü ve örgüt yönetimi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bağlanırken MYK üye sayısı 17’den 15’e düştü.

CHP’nin yeni MYK’sı ve görevleri şu şekilde:

-AHMET AKIN YEREL YÖNETİMLER
-AYLİN YAMAN SOSYAL POLİTİKALAR
-AYSU BANKOĞLU
TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER
-BÜLENT KUŞOĞLU İDARİ VE MALİ İŞLER
- DEVRİM BARIŞ ÇELİK
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
- EREN ERDEM
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
-FAİK ÖZTRAK
EKONOMİ POLİTİKALARI -PARTİ SÖZCÜSÜ
- HASAN EFE UYAR
İŞÇİ SENDİKALARI, STK VE MESLEK KURULUŞLARI
-LALE KARABIYIK İŞVEREN ÖRGÜTLERİ
-NESLİHAN HANCIOĞLU GENEL SEKRETER
-SEMRA DİNÇER DOĞA HAKLARI
-TAHSİN TARHAN YURTDIŞI ÖRGÜTLENME
-YUNUS EMRE
BİLİM- YÖNETİM VE KÜLTÜR PLATFORMU
- ZEYNEL EMRE
HUKUK VE SEÇİM İŞLERİ

MYK’da yer almayan isimler

Seçimlerden sonra CHP’de yaşanan değişimde bir önceki MYK’da yer alan genel başkan yardımcıları Ali Öztunç, Bülent Tezcan, Fethi Açıkel, Gamze Akkuş İlgezdi, Gökçe Gökçen, Gülizar Biçer Karaca, Muharrem Erkek, Oğuz Kaan Salıcı, Selin Sayek Böke, Seyit Torun, Veli Ağbaba ve Yüksel Taşkın yeni MYK’da yer almadı. 17 kişilik MYK’dan 12 isim yeni A Takımı’nda yer almadı.

İlk kez görev alanlar

CHP’nin yeni MYK’sında 9 yeni isim yer aldı. Partinin Genel Sekreteri olarak Neslihan Hancıoğlu görev alırken Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aylin Yaman, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aysu Bankoğlu, Sosyal Medya Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, İşçi Sendikaları STK ve Melek Kuruluşları Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, Doğa Hakları’ndan Sorumlu Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Tarhan, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre ve Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre yeni isimler arasında yer aldı.

MYK’da devam edenler

CHP MYK’da Lale Karabıyık, Bülent Kuşoğlu, Faik Öztrak, Ahmet Akın ve Devrim Barış Çelik MYK’da yeniden yer alan isimler oldu.

Yeni MYK partiyi kongreye taşıyacak

CHP’de merakla beklenen yeni MYK partiyi kongre sürecine taşıyacak yönetim olacak. Genç ağırlıklı yeni yönetimde 5 kadın yer alırken Meclis dışından sekiz isime de görev verildi. Meclis dışında parti yönetimine giren isimler Ahmet Akın, Bülent Kuşoğlu, Devrim Barış Çelik, Eren Erdem, Hasan Efe Uyar, Lale Karabıyık, Tahsin Tarhan, Neslihan Hancıoğlu oldu.

Yeni MYK’da yeni alan

CHP’nin yeni MYK’sında Sosyal Medya Yönetimi adı altında bir genel başkanlık da açıldı. Bu göreve Parti Meclisi üyesi Eren Erdem getirildi. (Kaynak: Gazete Duvar)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.