DEDAŞ’ta görev değişikliği

DEDAŞ’ta görev değişikliği
DEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne Mustafa Yılmaz Getirildi

Diyarbakır - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde (DEDAŞ) Murat Karagüzel’in yerine Genel Müdürlük görevine, daha önce AKEDAŞ Genel Müdürü olan Mustafa Yılmaz getirildi. 
Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine elektrik dağıtan DEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde görev değişimi yaşandı. Özelleşme sonrasında DEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Murat Karagüzel’in yerine, daha önce Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın elektrik dağıtım şirketi AKEDAŞ’da Genel Müdür olarak görev yapan Mustafa Yılmaz getirildi. Yılmaz, Diyarbakır’a gelerek yeni görevine başladı. Görevine hızlı başlayan Yılmaz, ilk iş olarak DEDAŞ bünyesindeki tüm birimlerin yöneticilerinden, sürdürülen çalışmalarla ilgili brifing aldı. Dicle Elektrik olarak hedeflerinin, bölgedeki abonelerine kesintisiz ve kaliteli enerji vermek olduğunun açıklayan Genel Müdür Mustafa Yılmaz, bunun için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti. Bölgedeki en büyük sorunun, kayıp ve kaçak elektrik konusu olduğunun altını çizen Yılmaz, “Türkiye ortalaması yüzde 15 olan kayıp ve kaçak, ne yazık ki bölgemizde yüzde 76 düzeyindedir. Yine ciddi boyutta abonesi olmayan elektrik kullanıcısı sorunu var. Bunu önlemek için ne gerekiyorsa yapma kararlılığındayız. Abonelerimize kaliteli ve kesintisiz enerji sunabilmek için başlatılan yatırımlarımız hız kesmeden sürecek.’’ dedi.
Yılmaz, özelleşme öncesi borcu bulunan, özellikle de kırsalda yaşayan aboneleri ise, 30 Nisan’a kadar sürecek olan kampanyadan bir an önce yararlanmaya davet etti.
TEDAŞ kökenli olan Mustafa Yılmaz, Kahramanmaraş ve Antalya’da TEDAŞ Müessese Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başmüfettişliği ve Şanlıurfa İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra özel sektöre geçen Yılmaz, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinin enerji dağıtım şirketi Çamlıbel EDAŞ’da Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Mustafa Yılmaz, Dicle EDAŞ Genel Müdürlüğü görevinden önce ise, 3 yıl kadar Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinin elektrik dağıtım şirketi AKEDAŞ’da Genel Müdür olarak görev yaptı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.