DEVA Partisi Eğil’de kongresini yaptı

DEVA Partisi Eğil’de kongresini yaptı
Deva Partisi Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ergen, partisinin Eğil İlçe Kongresine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak için Diyarbakır'a geldi. Tek liste ile gidilen kongrede Şaban Yılmaz İlçe başkanlığına seçildi.

TİGRİS HABER- DEVA Partisi, Eğil 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Eğil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapılan kongreye Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ergen, Kurucular kurulu üyesi Bitlis Eski milletvekilli Abdürrahim Aksoy, Feraye Ökmen, İl Başkanı Cihan Ülsen, Yenişehir İlçe Başkanı Erdal Akildiz, Sur İlçe Başkanı SadrettinTosunlu’nun yanı partililer katıldı.

Bu çıkışın anahtar kelimesi cesarettir

Hükümetin politikalarını eleştiren Ülsen, “Millet ve Ülke olarak kötü bir zamandan geçiyoruz. Gücü ellinde bulunduranlara karşı savaşmanın tek yolu cesarettir. Cesaret yaratmanın ve alternatif yaratmanın başka bir anlamıdır. İnsanlara başka bir imkanın kapılarını açan anahtarıdır. Hakikatin diliyle söylenenleri duyma kudretidir. Hukuk, Adalet ve hakkaniyet güce ve gücün yaydığı sahte korkulara kurban edildiğinde, insanlar özgürlüklerinden mahrum bırakıldığında ve hakları olanı talep ettiklerinde çekip gitmemizi istiyorlar. İnsanlar kendilerini üvey evlat gibi görüp ötekileştirildiğinde susmamızı istiyorlar. Kendinden olmayana hayat hakkı tanınmadığında yüzümü çevirmemizi istiyorlar. İşe biz bunların hiç birine müsaade etmeyeceğiz. Deva Partisi ve bu partinin ilke ve değerlerini kendine şiar edinmiş olanlar, tamda ezberletilmeye çalışılan tüm bu karanlık ve umutsuz söylemlerin karşısında durmak için yola çıktılar işte. Bu çıkışın anahtar kelimesi cesarettir. DEVA bu topraklarda yalnızlık ve umutsuzlukla yoğrulmuş tüm insanlara bu kudretin ve cesaretin var olduğunu hatırlatan bir işaret fişeğidir” şeklinde konuştu.

Tarım liseleri kuracağız

Daha sonra konuşan Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ergen ise, Tarım liselerinin, Türkiye’de tarım sektörünün gelişimine katkı sunacağını belirterek şunları söyledi:  “Tarım liselerinde teknik ana elemanlar, geleceğin tarım mühendisleri, genç ve modern çiftçiler, uygulamalı bilim, teknoloji ve girişimcilik alanlarında uzmanlaşmaları hedefiyle yetiştirilecek. Tarım liseleri ile tarım, gıda ve hayvancılıkta, teknoloji, üretim ve girişimcilik döngüsü kurulacak. Bu liselerde öğrencilere gıda, tarım ve hayvancılık gibi zirai bilgiler yanında yazılım, nesnelerin interneti, sensörler, dronelar ve yapay zekâ gibi teknoloji yetkinlikleri, finans, pazarlama ve girişimcilik gibi iş geliştirme tekniklerinin de kazandırılacağı eğitim yuvaları olacaktır. Tarım liselerinden mezun olan gençlerin girişimci çiftçi projesi kapsamında hazine arazisi kiralama, girişim sermayesi ve düşük faizli kredi gibi teşvikler başta olmak üzere muhtelif desteklerden öncelikli olarak faydalandırılacaktır” dedi.

Tek liste ile gidilen Kongrede Şaban Yılmaz DEVA Partisi Eğil İlçe başkanı seçildi. Kongreden sonra Deva Partisi Genel başkan Yardımcısı Mustafa Ergen ve beraberindekiler bir süre Eğil ilçe esnafının sorunlarını dinledikten sonra, Diyarbakır Sur İlçe başkanlığını ziyaret etti.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.