Diyarbakır 24 yeni otobüse daha kavuştu

Diyarbakır 24 yeni otobüse daha kavuştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada etkin, verimli ve konforlu ulaşım hizmetinin vatandaşlara sunulması amacıyla alımı yapılan 24 otobüsü düzenlenen törenle hizmete aldı.

TİGRİS HABER - Vali Su, “Vatandaşlarımızın rahat, konforlu, huzur içerisinde yaşaması için bütün imkânlarımızı hem Büyükşehir Belediyesi olarak hem de Valilik olarak seferber ediyoruz.”

Büyükşehir Belediyesi Doğalgazlı Otobüs park alanında yapılan programda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Diyarbakır’a güzel bir hizmeti daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
buyuksehir-otobus2.jpg
Yeni alınan otobüslerle beraber 60 güzergâhta 298 otobüsün hizmet vermeye devam edeceğini belirten Vali Su, otobüslerin vatandaşların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda güzergâhlarda çalıştırılacağını kaydetti.

“Şu anda servis olmayan hiçbir ilçemiz kalmadı”

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmete aldığı otobüslerle toplu taşımayı rahatlatacağını vurgulayan Vali Su, şöyle konuştu: “Arkadaşlarımıza talimat verdim. Bu gelen otobüslerimizden, belediye otobüsü olmayan ilçelerimize de belediye otobüsü seferi koyalım dedik. Şu anda bu otobüslerden Kulp, Lice, Hazro, Eğil ve Çüngüş ilçelerimize belediye otobüs servislerini koymuş oluyoruz. Servis olmayan Bağıvar Mahallemize de yine 1 otobüs seferi koymuş olduk. Böylelikle şu anda ilçelerimize servis olmayan hiçbir ilçemiz kalmamış oluyor.”
buyuksehir-otobus3.jpg

Toplam 52 yeni otobüs

Toplam 52 yeni otobüsün hizmete alınacağını aktaran Vali Su, geri kalan 28 otobüsün normalde Eylül ayında teslim edileceğini ama bu süreyi öne çekmeye çalıştıklarını ifade etti. Otobüslerde vatandaşların konforlu bir şekilde seyahat edeceğini vurgulayan Vali Şu, şunları dile getirdi:

“Klimalı otobüslerimiz son model ve modern. Hepsi çok güzel, özel, vatandaşlarımızın rahatça içinde, konforlu bir şekilde seyahat edebileceği otobüsler. Zaman içerisinde yine eskiyen otobüslerimizi yenileme yönünde çalışmalarımız devam edecek. Yine bu çerçevede mevcutların bakım onarımları, klimalarla ilgili çalışmalarını zaten sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.”
buyuksehir-otobus4.jpeg

“24 araçla Diyarbakır’ımıza nefes olacağız”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’da ulaşımın nefes alması noktasında önemli bir gün yaşadıklarını ifade ederek şunları kaydetti: “24 araçla Diyarbakır’ımıza nefes olacağız. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 274 araçla taşıma hizmetini sürdürüyorduk ve günlük sadece kendi aracımızla 54 ayrı hatta yaklaşık 120 bin yolcu taşıyoruz. 24 aracımız 8 metreden oluşacak ve toplamda 40 tane 8 metre aracımız olacak. 1 tane 12 metre aracımız olacak ve 11 tane de 18 metre aracımız hizmet verecek.”
buyuksehir-otobus1.jpeg

Çiftçi, şöyle dedi; “Yaz dönemi itibariyle Diyarbakır sıcak bir memleket ve en çok şikayeti araç klimalarından alıyorduk. Mevcut araçlarımızdan 180 tanesinin klima bakımları yapıldı, 20 tanesinin de bakım işlemleri yapılıyor. Birkaç gün içerisinde onları da devreye alacağız. Yolcularımızın memnuniyetini bir üst seviyeye çıkaracağız. Eylül ayına kadar gelecek araçlarla beraber şehir ulaşımında çok daha iyi bir seviyeye geleceğiz. Önümüzdeki süreç içerisinde 80 şoför alımımız da olacak. İnşallah onları da neticelendirdikten sonra çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde 7/24 vatandaşların hizmetinde olacağız.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum