Diyarbakır Belediyesi yine meclis gündeminde

Diyarbakır Belediyesi yine meclis gündeminde

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İç işleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddiaları cevaplandırmasını istedi.

Paylan sordu: iddialar doğru mu?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki ithal bürokratlar, çifte maaş tartışmalarından sonra, bürokratların yakınlarının işe alınması gündem oldu.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın soru önergesinde şöyle denildi;

“Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı Münir Karaloğlu’nun atadığı daire başkanlarının neredeyse tamamının Diyarbakır dışındaki illerden getirildiği, bunları birkaç alanda görevlendirilmek suretiyle bürokratlara 30 bin TL’ye kadar maaşlar verildiği iddialarına yönelik haberler basına yansımıştır.

Ancak Diyarbakırlı vatandaşların duyduğu rahatsızlığa rağmen, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ndeki usulsüzlükler devam etmektedir. Bu kez de, Diyarbakır’da çalışan bürokrat yakınlarına torpil yapıldığı ve sözleşmeli memur olarak belediyede işe alındıkları iddia edilmektedir. Sözleşmeli olarak işe alınanlar arasında; Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin’in kız kardeşi Ümmü Gülsüm Bilgin’in, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral’ın eşi Sevil Soysal Maral’ın, Diyarbakır Valiliği Basın Müdürü ve Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kızılkaya’nın eşi Nazlı Hilal Kızılkaya’nın da bulunduğu basına yansıyan iddialar arasındadır.

Bu bağlamda,

1. Diyarbakır’da görev yapan bürokratların yakınlarının Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde işe alındığı iddiaları doğru mudur?

2. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin arpalığa çevrildiğinin farkında mısınız?

3. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin arpalığa çevrilmesi konusunda soruşturma başlattınız mı? (Haber Merkezi)

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum