Diyarbakır’da kadın girişimciler için çalıştay

Diyarbakır’da kadın girişimciler için çalıştay

Diyarbakır İş Kadınları Derneği, kentteki kadın girişimcilerin, ekonomik, siyasi ve bölgesel sorunları için çalıştay düzenleyecek.

TİGRİS HABER- Diyarbakır İş Kadınları Derneği, 15 Ekim’de kadın girişimcilerin sorunları için çalıştay düzenleyecek. Kentteki kadın girişimcilerin, ekonomik, siyasi ve bölgesel sorunları için çalıştay düzenleyen Diyarbakır İş Kadınları Derneği, sosyal medya hesaplarından başvuru duyurularını paylaştı. Kayıt için son başvuru tarihi ise 13 Ekim.

kadin-girisimci-2.jpg

Çalıştayın detaylarına ilişkin açıklama yapan DİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Reyhan Aktar, pandemi nedeniyle girişimcilerle uzun süre bir araya gelemediklerini söyledi.

Sorunlar Parlementoya iletilecek

Aktar şunları söyledi, “15 Ekim’deki ilk çalıştay ile kadın girişimcilerin sorunları ve çözüm önerileri rapor haline getirilerek kamuoyu ile paylaşılacak. 2. Çalıştay ile de sorun ve çözüm önerileri, bölgedeki diğer paydaşlar ile ele alınacak. Yerel yönetimler, siyasiler, kamu kurumları, bankalar ve sivil toplum kuruluşları bunun içinde yer alacak.  2. Çalıştayın esas amacı 1. Çalıştayın sonuç raporunda yer alacak mikro ölçekli sorunların yerelden çözülmesi olacak. Makro ölçekli sorunlar da parlamentoya ve ilgili bakanlıklara rapor olarak sunulacak ve yine kamuoyu ile paylaşılacak. Tüm bu çalışmaların, DİKAD tarafından kentte yapılacak olan, DİKAD 2. Ekonomi Kadın Zirvesi için de alt yapı çalışması olacağına inanıyoruz. Bu çalıştay birçok sorunun çözümü gibi, önemli bir veri seti ve hedef belirlememizi sağlayacak” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.