Diyarbakır’da maskesiz sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’da maskesiz sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır’da Çarşamba gününden itibaren maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi.

Son günlerde koronavirüs vakalarında ciddi artışların gözlendiği Diyarbakır’da il genelinde sokağa çıkmada maske zorunluluğu getirildi.

Diyarbakır’da koronavirüs vakalarındaki dikkat çeken artışın ardından önemli bir karar alındı. Peş peşe gelen haberler sonrası harekete geçen İl Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çarşamba gününden itibaren maskesiz dolaşmak yasakladı.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Diyarbakır genelinde maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda istedikleri düzeye gelemediklerini belirtti.

Vali Güzeloğlu twitter paylaşımında, “İl Genelinde bulunan park, dinlenme, mesire ve yeşil alanlarda ne yazık ki sosyal mesafeye uymayan ve maskesiz olarak artan yoğunluklar yaşanmaktadır. Bu doğrultuda her park ve alanda görevlilerce sıkı bir denetim gerçekleştirilecek, aykırılıklar halinde cezai işlem yapılacaktır. İl genelinde kurulan semt pazarları ile ilgili olarak; Pazar yerinin tespiti, hijyen kurallarına bağlı olarak pazar tezgahlarının kurulması, maske ve eldiven kullanılması, giriş ve çıkışlarda kurallar doğrultusunda temizlik önlemlerinin alınması sıkı bir şekilde denetlenecektir. İl Hıfzıssıhha Kurulumuz; Toplu taşım araçlarının tümünün yoğun bir şekilde denetlenmesi, hiçbir şekilde ayakta yolcu ve maskesiz yolcu taşımaya izin verilmemesi, aksine davranışlarda bulunanlar hakkında trafikten men ve cezai işlem yapılmasını kararlaştırmıştır” ifadelerini kullandı.

Güzeloğlu, bu nedenle toplum sağlığını korumak için İl Hıfzıssıhha Kurulunca 10 Haziran'dan itibaren il genelinde sokağa maskesiz çıkmanın ve dolaşmanın yasaklandığını bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.