Eczacılara ilk yardım sertifikası

Eczacılara ilk yardım sertifikası
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve 11. Bölge Diyarbakır Eczacılar Odası iş birliğince düzenlenen programda eczacı ve teknisyenlere 2 gün boyunca uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi.

16 saat süren eğitimin sonunda yazılı ve pratik sınav sonucuna göre katılımcılara ilk yardım sertifikası ve kimlikleri Diyarbakır Eczacı Odası tarafından verildi.

Diyarbakır Eczacı Odasının yaptığı açıklama şu şekildedir:  “Bizler eczacılar odası olarak eczanelere daha donanımlı sağlık hizmeti sunmaları için destek veriyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık paydaşlarının düzenlediği projelere katılım gösteriyor, eczacılarımızı ve çalışanlarını eğitim ve güncel gelişmeler hakkında destekliyoruz.  İlk yardım eğitimi de çok önemli bulduğumuz bir başlık. Her mahallemizde en az bir eczane bulunuyor ve nüfusa oranlı bir şekilde hizmet veriyor. Bizler de ilk yardım müdahalesinde ulaşılabilir durumdayız. Üyelerimizin aldığı eğitimi, sağlık paydaşlarının verdiği sağlık hizmetine ek olarak hayat kurtaran ilk müdahale fırsatı açısından değerli buluyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.