Engelli çift yardım bekliyor

Engelli çift yardım bekliyor
Diyarbakır’da 3 aylık maaşları ile geçimlerini sağlayan engelli çift Naci ve Methiye Yiğit, TOKİ’ye olan yaklaşık 7 bin TL’lik borçlarını ödeyemedikleri gerekçesiyle evlerinden çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya...

Gencer ARPACI

DİYARBAKIR’da iki yıl önce hayatlarını birleştiren engelli çift Naci (46) ve Methiye Yiğit (40), Üçkuyular TOKİ’den bulunan evlerinin yaklaşık 7 bin TL’lilik geri ödemesini yapamadıkları gerekçesiyle evden çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. İş bulamadıklarını ve 3 aylık engelli maaşı ile hayatlarını idame ettirmeye çalıştıklarını belirten Naci Yiğit, “3 ayda 800 TL engelli maaşı alıyorum. Ancak aylık 230 TL evin sadece geri ödemesini yapıyorum. Bu yüzden uzun zamandır geri ödeme yapamadığım için TOKİ İdaresi evi feshedeceğini söyledi. Eğer TOKİ’ye olan borcumuzu ödeyemezsek evi tahliye etmek zorunda kalacağız. Evin feshini seçim dolayısıyla şuanda beklemeye aldılar. Ancak seçimlere kadar borcumuzu ödeyemezsek, evsiz kalacağız” dedi.

engelli-cift-yardim-bekliyor---(4).jpg

 

Çözüm aradık, bulamadık

Konuyla ilgili TOKİ’den sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran ile görüştüklerini ancak çözüm bulamadıklarını vurgulayan Yiğit, “Sayın vali bu konuyla ilgili yapabilecek bir şeyin olmadığını söyledi. Kentteki kurumlardan ve hayırsever iş insanlarından yardımcı olmalarını bekliyorum” diye konuştu. Yiğit, meslek edinip, bir işe yerleşmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) açtığı kunduracılık kursuna katıldığını da belirtti.

engelli-cift-yardim-bekliyor---(1).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.