Ensarioğlu imama sahip çıktı

Ensarioğlu imama sahip çıktı
İstanbul bağımsız Milletvekili Salim Ensarioğlu, Kulp’ta Kaymakam ve imam arasında yaşanan tartışmaya ilişkin konuştu. Ensarioğlu, mülki idare amirlerinin destek açıklamalarını eleştirdi.

TİGRİS HABER - İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu, Kulp İlçe Kaymakamı Burak Akeller’in Cuma namazı için gittiği camide imamı mikrofonla darp ettiği iddiasına ilişkin konuştu.

'HAKARET VE AZARLAMA KABUL EDİLEMEZ'

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ensarioğlu, “Bir süredir Diyarbakır Kulp ilçesinde kamu görevlisi olan bir imam arkadaşımız görevini ifa ederken kabahatli davrandığı iddiasıyla, yerelde devletin görünen yüzü, mülki idare amiri olan ilçe kaymakamı tarafından; mevzuatlarımızda kamu gücünün kendisine verdiği yetkiyi kullanmak yerine, imam arkadaşımıza devlet ciddiyetine yakışmayan bir davranış ile darp edilmiş olsun veya olmasın, hakaret ve azarlamaya yönelik bir diyaloğun yaşanmış olması dahi kabul edilmemelidir.

'HERKESİN DİKKATLİ OLMASI GEREKİR'

Devlet gücünü elinde bulunduran kamu görevlileri sorumluluklarını uygularken çok dikkatli olmaları gerekirken hele ki çok hassas olan bölgemizde en az iki defa düşünerek dikkatli olunması gerekirken bu olayın yaşanması sebebi ne olursa olsun kabul edilemez.

‘DEVLETİN CİDDİYETİNE ZARAR VERİR’
Soyut bir kavram olan devleti somutlaştıran kamu görevlilerinin kendi içinde yaşadıkları dünya görüşlerini görevleri esnasında mahiyetinde bulunan görevlilere ve halka karşı hangi gerekçeyle olursa olsun, yansımaları çok vahim olabilecek kanun ve hukuk tanımayan söylem, tutum ve davranışlarıyla insanların devlete olan aidiyetine ve devletin ciddiyetine zarar vermeleri kaçınılmazdır.

‘KENDİ DUYGU VE DÜŞÜNCESİNİ PAYLAŞMALARI SORGULANMALI’

90’lı yıllarda aşina olduğumuz ve bölgede derin yaralar açan bu tür olayların benzerini yaşadığımız bu kanunsuzluğu bazı üst düzey kamu görevlilerinin (ki kamu görevlilerinin temsil ettikleri misyonlarını unutarak kendi duygu ve düşüncelerini sosyal medyada fütursuzca paylaşmaları ise ayrıca sorgulanmalıdır.) dahi işin ciddiyetini kavramadan Kaymakam arkadaşlarını desteklemek amacıyla Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda görüldüğü üzere, bunu sanki bir hakmış gibi savunmaları ise durumun ne kadar ciddi ve vahim sonuçlara yol açabileceğini açıkça göstermektedir.

‘DERİN YARALAR AÇAR’

Bir hukuk devleti olan ülkemizi idare eden tüm siyasetçiler başta olmak üzere yasama ve yürütme erki ile yargımız ülkemizin birliği ve bütünlüğünü korumak adına buna asla müsaade etmemelidir. Aksi taktirde bu ve benzeri olaylar bölgede onarılamaz derin yaralar oluşmasına sebep olabilir ve olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.