Erdoğan:  Bay Kemal talimatı Kandil'den alıyor

Erdoğan: Bay Kemal talimatı Kandil'den alıyor

Malatyalı depremzedelerin yaşadığı konteyner kentte incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka hitap etti.

TİGRİS HABER - Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Başkan Erdoğan "Bay Bay Kemal talimatı Kandil'den alıyor" dedi. SSK döneminde Türkiye'deki sağlık hizmetlerinin dibe vurduğu dönemi hatırlatan Başkan Erdoğan "SSK'yı nasıl çökerttiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, Malatya'da vatandaşlara hitap etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Erdoğan, "Biz onu SSK'nın başında olduğu dönemden biliyoruz. SSK'yı nasıl çökerttiğini biliyoruz. 15 seçim, 15 mağlubiyet. Şimdi yeni bir mağlubiyete hazırlanıyor. Malatya ona gereğini yapacak " dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Malatya, yiğitliğin, mertliğin şehridir. Malatya milli iradenin ve demokrasinin şehridir. Burası Turgut Özal gibi millet ve devlet sevdalısı bir siyasetçiyi yetiştirmiş toprağı bereketli bir şehirdir. Malatya'nın has evladı, Türkiye'ye demokraside kazanımlar elde etmiş 8. cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı memleketinde bir kez daha rahmetle anıyorum. Darbelere meydan okurken Malatyalı kardeşlerimizin duasını her zaman yanımızda hissettik.

Kazanacağız, kimse kaybetmeyecek

Öyle bir kazanacağız ki, kimse kaybetmeyecek. Pazar'a hazır mıyız? Unutmayın, Pazar'a kadar değil mezara kadar beraberiz. Kale içeriden fethedilir. Ne demek bu; bayanlar. Kale onlarla fethedilir. Malatya dik ve vakur tavrını ortaya koydu. Malatyalı insanımızı kürt türk alevi sünni diye bölmeye çalışanlara dur dedi.

Bay bay Kemal talimatı Kandil'den alıyor. görüşmeleri PKK'nın parlamentodaki uzantıları ile yapıyor. Benim milletim bu teröristlerle yol yürüyenleri sandığa gömecek mi? Malatya, milletin adamına sahip çıktı. Cumhurbaşkanlığı'nda yüzde 60 buçuğa yakın oy verdi. Cumhur İttifakı'na yüzde 69'a yakın oy verdi. Malatya parlamentoda 5 milletvekili ile temsil edilecek. Daha çok çalışacağız, daha çok koşturacağız. Daha fazla ter dökeceğiz. Daha fazla eser ve hizmet üreteceğiz.

Depremzedelerin kaldığı oteli basıp hakaret ettiler

14 Mayıs'ta milletvekilliğinde görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün, durmak yok yola devam dediniz. 28 Mayıs’ta bu duruşu daha güçlü sergilemeye hazır mıyız? Eserler, projeler, yatırımlar yarım kalmasın diyeceksiniz. Bu bay bay Kemal'den bir şey olmaz. Biz onu SSK'nın başında olduğu dönemden biliyoruz. SSK'yı nasıl çökerttiğini biliyoruz. Bundan bir şey olmaz. Bu memurluğunu bile doğru dürüst yapamadık. 15 Seçim 15 mağlubiyet. Şimdi yeni bir mağlubiyete hazırlanıyor. Malatya ona gereğini yapacak mı? Manşetleri ile millete parmak sallayanlar derslerini alsın, diyeceksiniz. İnşallah sandıkları patlatacaksınız.

Sizi bir an önce yuvalarınıza kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz. Zemin etütleri biten yerlerde konutlarımızın temellerini atıyoruz. Bu sıkıntıların yaşandığı yerlerde yerinde dönüşümün adımını atıyoruz. Deprem bölgesindeki yıkık ve acil yıkılacak olan binalarının enkazını tamamen kaldırdık. Toplamda 30 milyar lira nakdi ödeme yaptık. Evine girmekte endişe eden insanımıza başını sokacak yer vermenin gayretinde olduk. 910 bini aşkın çadır kurduk bölgede.

Gerçekten büyük bir acı, büyük bir felaket yaşandı. 50 bini aşkın canımızı kara toprağın bağrına verdik. İnancımızı, azmimizi asla kaybetmedik. Rabbimizden ümidimizi bir an olsun kesmedik. Umutsuzluk girdabına sürüklenmeyeceğiz. Bu topraklardaki bin yıllık tarihinde nice badireler atlatmış milletiz. Daha bir asır önce varlığımız bu topraklardan kazınmak istendi. 15 Temmuz'da millet iradesi tanklarla uçaklarla esir alınmak istendi. Zalimlere teslim olmadık. Zorluklarla beraber kolaylıkların da olduğunu çok iyi biliyoruz. Tüm depremzedelerime sesleniyorum, kendilerine oy vermediniz diye size zulmedenlere bakıp asla hüzünlenmeyin. üç beş kuruş yardımları başınıza kalkanlara aldırış etmeyin. Bunlar mankurtlardır. Bunlar vicdanı anadolu coğrafyası kadar olan milletimizi asla temsil edemezler. 28 Mayıs bu zihniyetten ülkemnizin kurtuluşunun miladı olacaktır. Biz cumhur ittifakı olarak sizin yanınızdayız. Sizi asla yalnız bırakmayacağız. Sorunlarınızı beraber çözeceğiz. Depremin yaralarını birlikte saracağız, sözlerimizi tek tek yerine getirene kadar gece gündüz demeden çalışacağız. Yeter ki bize güvenin, inanın. Yeter ki siz iradenize sahip çıkın. Allah'ın izni ile gerisi gelecektir. (Ajanslar/Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.