Fazıl Say’dan CHP’ye sosyal medya hesabından eleştiri

Fazıl Say’dan CHP’ye sosyal medya hesabından eleştiri

Piyanist ve besteci Fazıl Say, CHP'yi eleştirerek: "Siz kazanamazsınız kardeşim. Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz. Siz iktidardan korkuyorsunuz. Siz genç nesle ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz” dedi.

TİGRİS HABER - Piyanist ve besteci Fazıl Say, kişisel Instagram hesabında 'CHP'ye naçizane bir eleştiri' notuyla bir paylaşımda bulundu. Say, şunları söyledi:

“40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!”

"Korku, korku... Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve maalesef sevginin zıddıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz iktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesil’e ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz! Siz laikliği savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laikliği savunmayan kadın haklarını mı savunacak? 'Olanın iyisi'? Bu ama öyle bir konu değil...

'Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız'

Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu; her şeyi... Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk 'bugünkü sizin' çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü 'korkmuyordu' o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

“Siz korkunun çağındasınız”

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın. Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın. Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin." (Haber Merkezi)

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.