HÜDA PAR İl Başkanı Dinç: Fabrikalar kurulsun

HÜDA PAR İl Başkanı Dinç: Fabrikalar kurulsun

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, tarım işçilerinin yaşadıkları mağduriyetlere yönelik çözüm önerisini paylaşarak; “Fabrikalar kurulsun, gençlerimiz gurbete gitmek zorunda kalmasın.” dedi.

TİGRİS HABER - HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Diyarbakır’daki sorun ve problemlere yönelik çözüm önerilerini her hafta olduğu gibi bu hafta da kamuoyu ile paylaştı. Dinç, tarım ve hayvancılığın durumunu sahada incelemek üzere; Çınar İlçesindeki işçi ve emekçilerle bir araya gelerek sorun ve problemlerini yerinde dinledi.

Çınar ilçesinde ikamet eden vatandaşlarHÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç’e kendi memleketlerinde tarla sürüp ekim yapacaklarına batıya göç edip gurbette çalışmak zorunda kaldıklarını belirtti.

“Gençler uzaklarda ekmek aramak zorunda kalıyor”

Tarım ve hayvancılığın merkezi olan Çınar ilçesinde yetkililere vatandaşın sesini duyurmaya çalıştıklarını belirten Dinç, “Çınar ilçemizde köy sayısı çok, tarım alanı mevcut, hayvancılık var; bunları işletecek genç nüfusa da sahip ancak emeğin karşılığı alınamıyor. Et var, süt bol, marka olan meşhur Karacadağ Pirinci de var. Bunlara rağmen gençlerimiz yüzlerce kilometre uzaklarda başka kapılarda ekmek aramak zorunda kalıyor, buralarda çadırda yatıyor. Aç kalıyor ve bin bir türlü zahmetlere katlanıyorlar” dedi.

Gençler evlerinde iş sahibi olsun

Çözüm önerilerini dile getiren Dinç, “Çözüm belli. Yerinde fabrika ile istihdam sağlanacak. Nasıl mı? et ve süt ürünleri fabrikaları Çınar ilçemizde kurulacak. Gençlerimiz evlerinde ve kendi memleketlerinde huzur içinde iş sahibi olacak. Dışarıya ihracat yapılacak. Memleketimiz kalkınmış olacaktır. Bunun için Diyarbakır Vekillerine ve tüm yetkililere çağrımız şudur; Bu millet sizleri ceylan derili koltuklarda oturmanız için seçmedi. Memleketi kalkındırmanız için seçti. Bu fabrikaların kurulması için ellerinizi taşın altına koyunuz. Vatandaşlarımızın size yüklediği sorumluluklarınızı yerine getiriniz.” Dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum